deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Author by Cateye

Author by Cateye

Cyklocomputer Author Cat 10 nabízí standardních deset funkcí, čímž je vhodný i pro sportovně zaměřené jezdce. Možnost nastavení dvou různých obvodů kol a z toho vyplývající dvojici údajů o celkových najetých kilometrech uvítají ti, kteří používají jeden přístroj na dvou kolech. Cena 499 korun je vzhledem k nabízeným funkcím a především celkovému zpracování příznivá. Ostatně všechny computery Author Cat pro českou značku produkuje firma Cateye, což je samo o sobě dostatečnou zárukou kvality.

V praxi jsme ocenili dostatečně přehledný displej a logické přepínání mezi nabízenými funkcemi pomocí horního author_computer_cateyetlačítka. Samozřejmě nechybí údaj o průměrné či maximální rychlosti, stopky, hodiny nebo „Pacer“, tedy indikátor poměřující okamžitou rychlost s průměrnou, a to pomocí zobrazené šipky. Líbilo se nám přístupné tlačítko pro přepínání dvou přednastavených obvodů kol, které je umístěno zespodu vpředu a je dostatečně rozměrné, a tudíž snadno zmáčknutelné ukazováčkem. Výhodou je i přednastavitelná celková vzdálenost, která přijde vhod buďto v případě pořízení nového computeru uprostřed sezóny nebo při výměně baterie. Pro trénink se může hodit také nastavitelná funkce start/stop, kde je možné dát přednost automatickému zapnutí měření času jízdy v okamžiku rozjezdu, případně stopky zapínat a vypínat ručně. Tato funkce může přijít vhod třeba i při časovkách. Vtipnou drobností je možnost přepínat formu zobrazení všech funkcí, jež mohou být uvedeny jak ve spodním řádku, tak i horním, namísto okamžité rychlosti. Sice tuto funkci většina uživatelů nejspíš ani neobjeví, ale třeba pro jezdce se zhoršeným viděním na blízko je určitě užitečná. Pro nastavení zobrazování funkcí nebo pro manuální ovládání stopek slouží červené tlačítko, umístěné na spodní stěně, tedy v ideální dostupnosti palce. Při nulování všech údajů je potřeba v tentýž okamžik zmáčknout červené i černé tlačítko. To chce ovšem trochu zvyku, protože v případě, kdy se obě tlačítka nestisknou skutečně naráz, k vynulování nedojde.

Celkově nás computer Author Cat 10 mile překvapil, a to jak celkovou kvalitou, tak i přednastavením jednotlivých funkcí. Za pětistovku snad ani nelze chtít více.

(kad)

datum: 18.06.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    případně stopky zapínat a vypínat ručně. Tato funkce může přijít vhod třeba i při časovkách. Vtipnou drobností je možnost přepínat formu zobrazení všech funkcí, jež mohou být uvedeny jak ve spodním řádku

    20.06.13, 10:23:13
  2. [2] Petr Ehrlich

    Jak se tam nadstavuje ta celková vzdálenost? Jaksik sem na to nepřišel...

    20.06.13, 16:15:22
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign