Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Author AAP Pipe Composite

Menších cestovních hustilek je na trhu skutečně požehnaně, málokterá však nabídne nějakou konstrukční výjimečnost, třeba i zvyšující praktičnost nebo usnadňující manipulaci při huštění kola. Jednou z takových výjimek je model AAP Pipe Composite domácí značky Author. Samotná konstrukce kompozitového těla i pístnice z téhož materiálu samozřejmě není ničím atypická – prostě standardní teleskop, byť nabízející díky širšímu plášti trochu vyšší výkon, než bývá pravidlem. To nejzajímavější se však ukrývá v hlavici, tedy na opačném konci, než nalezneme rukojeť. Z hlavice se totiž vysunuje více jak deset centimetrů dlouhá hadička s nevšední oboustrannou koncovkou. Ta je koncipována pro všechny typy ventilků, přičemž jedna strana je uzpůsobená pro autoventilek a druhá pro velo/galuskový ventilek. Bronzové vnitřní osazení se závitem je pak zárukou dlouhé životnosti a přítomné gumové O-kroužky pak pro změnu zajistí optimální utěsnění k ventilku. Manipulace s koncovkou je až překvapivě snadná, neboť středová část je napevno ukotvena k hadičce a vnitřní díl s koncovkami se volně otáčí, čímž umožňuje rychlé našroubování na požadovaný ventilek. Pokud tedy nemáte rádi, když se u podobných teleskopických cestovních hustilek při pumpování vší silou opíráte o ventilek, hustilka AAP Pipe Composite je řešením. Snad jen manipulace, kdy je nutné držet oba konce hustilky proti sobě a nelze spodní část třeba opřít o zem, vyžaduje chvilku zvyku - oběma koncům hustilky by totiž z našeho pohledu slušelo propracovanější ergonomické vytvarování.

Jinak se konstrukčně jedná o klasiku nabízející více než dostačující výkon. Navíc i celkem rychlé dosažení požadovaného tlaku bikového pláště zasluhuje pochvalu. Naopak, pokud patříte mezi silničáře, v nabídce značky Author naleznete řadu vhodnějších hustilek schopných lépe dosáhnout vysokého tlaku. Té testované samozřejmě nechybí praktické zaaretování rukojeti proti vysouvání nebo plastový držák pod košík se zajištěním pomocí pásku se suchým zipem. Rozměrově totiž hustilka nepatří k nejmenším, takže pravděpodobně najde své místo právě na rámu, případně v camelbaku. Hmotnost 139 gramů včetně držáku je příznivou hodnotou a totéž platí o ceně 299 korun.

(kad)

 

datum: 09.11.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign