Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Author a AGang pro rok 2014

Je to pěkný fofr. Ještě se pořádně nerozeběhly prodeje letošních kol, protože to zatracené počasí nás nějak nechce pustit do sedel našich strojů, a už pomalu začínají předváděcí akce na rok další, na rok 2014. Tím prvním bývá tradičně Author a AGang. Především Author je na našem trhu nejprodávanější značkou, zastoupenou v nejvíce prodejnách. Author a AGang se pravidelně, již několik let, zabydlí na několik dnů v golfovém areálu Darovanský dvůr u Rokycan, kde se každý den střídají obchodníci podle příslušnosti k republikovému kraji. To samé se odehrává následující týden na Moravě. Pro lidi z Universe Agency, která tato kola na trh dodává, to jsou opravdu vysilující dva týdny, kdy je denní program doslova našvihán přednáškami a akcemi od rána do večera.

Nemá cenu vám teď nějak více podrobně představovat nové modely. Jednak se může přihodit, že vystavené vzorky mohou být předvýrobní (a mohou se od sériových v detailech lišit) a jednak je na to ještě dost času. Popisovat kolo, co je na něm namontováno a v jaké je barvě, má rozhodně menší vypovídající hodnotu, než se na kole svézt a propitvat ho dokonale. A jak jistě, jako čtenáři Cykloservisu víte, z nové modelové řady Authora a AGangu se rozhodně naši redaktoři posadí minimálně na ty nejzásadnější modely.

Podívejme se obrazově na takovou předváděčku pro maloobchodníky. Rozhodně to je zajímavé prostředí, kde firma nejen předvádí novou řadu, ale také sbírá od obchodníků informace, podněty, co vylepšit a změnit. Neukazují se jen kola, ale k prodeji kol patří i filosofie firmy, proč co dělá a nedělá, jaké jsou její cíle, kde a jak bude značku propagovat. Velkým otazníkem jsou dnes například tři rozměry kol 26", 29" a nejnovější 27,5". Maloobchodníci v tom doslova "plavou". Váhají, které rozměry svým zákazníkům nabídnout. Takže k takové přednášce o nové modelové řadě patří i firemní obhajoba rozměrů, které na další rok, pro novou modelovou řadu, připravila.

Každý den se v kongresovém sále sejde několikrát několik desítek maloobchodníků, aby si poslechli, co je pro příští rok nového, jaký je vývoj cen, jak široká je modelová řada a mnoho dalších, pro ně důležitých informací.

Právě přednáší Jára Spěšný alias "Spaceman". Asistuje mu majitel firmy Martin Havlena. K Járovi se ještě u jednoho obrázku vrátíme. Ale málokdo ví, ža Martin Havlena se již několik let zabývá pohybem ve vysokých horách a samozřejmě i horolezením. V příštím roce by se měl vypravit na obávanou K2.

Zatímco v sále jsou přednášky, my máme mezi tím možnost postupně "krást" kola a vozit si je k vyfocení na golfové hřiště za hotelem. Takto bude vypadat nový Egoist 27,5" pro příští rok...
 

 Vyvezli jsme si ven také zcela nového trailového Patriota od AGangu, a to již v sériovém designu. Tento univerzální bike na 27,5" kolech prošel jako prototyp testem Cykloservisu. Test si můžete přečíst ZDE

 

O značku AGang se ve firmě stará Jára Spěšný, všeobecně však nazývaný Spaceman. Jára ví velmi dobře, co dělá. Když se zahloubáte do jeho cyklistické minulosti, kdy s kolem procestoval celý svět, kdy učil lidi v Japonsku jezdit na kole, tak uznáte, že Spaceman je člověk na svém místě, který kola opravdu zná a ví přesně , pročn se třeba některé vahadlo musí o dva milimetry posunout, aby to bylo OK. Dámy zajásají nad Járovou vypracovanou postavou, chlapi zase nad rámem.

Kola, to není jen jejich konstrukce, která ovlivňuje váš pocit při jízdě. Kola, to jsou dnes i detaily. Třeba mapa Evropy a uprostřed naše malá červená zemička s tisícovkou maloobchodních speciálek s jízdními koly. A takřka ve třech stovkách z nich se prodává Author.

Author nabízí samozřejmě i silniční kola. Závodí na nich náš nejlepší silniční tým Bauknecht Author. Pro příští rok má Author zcela nové silniční rámy.

Když na takové přednášce sedíte, jste unaveni, můžete se občas mrknout na boční stěnu, kde jsou vystavené nové rámy. Kola nové kompletní modelové řady ještě v této době nebývají k dispozici. Pouze vybrané důležité vzorky.

Žena má být na kole především elegantní. Nová grafika dámských rámů vychází z pánské řady, barevným kombinacím jsou pak přizpůsobeny veškeré doplňky, jako například úplně nová sedla.

Novou tváří značky Author je i ... poznáte ho? ...vynikající biatlonista Ondřej Moravec. Finišmen bronzové smíšené štafety na letošním mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. A také vítěz závodu světového poháru v Holmenkollenu. Tady nám zapózoval s rámem AGang jako při střelbě. Celkem si pochvaloval, jak rám odtlumí zpětný ráz po výstřelu.... Je to sympatický chlápek. Nejzajímavější na něm a jemu podobně úspěšných sportovcích je, jak jsou docela obyčejní a velice přátelští. Vydržel s úsměvem i naše všetečné otázky. Jen pro zajímavost, letos během roku vystřílel 17.500 (!) nábojů. To je více než vystřílí závodní střelci. Jeho tepovka  těsně před střelbou spadne ze 170 na 140 a i při tak vysoké se mu puška při výstřelu ani nehne.
I náš nejlepší lyžař Lukáš Bauer je tváří Authoru. Už několik let ho můžete na Authoru potkat i při nějakém tom závodě. Tady je při rozhovoru s Františkem Raboněm starším, otcem naše současného úspěšného profesionála. Ale nemyslete si, i Franta starší byl vynikající, má medaili z mistrovství světa a je několikanásobným mistrem republiky. Dnes se stará jako dealer kol Author a AGang pro Západočeský kraj.

Když skončí přednášky, začínají po obědě vyjižďky. Desítky nových modelů jsou připraveny pro všechny účastníky.

A tolik kol chce i údržbu. Dva firemní mechanici stíhaji v pohodě. Můžete je také potkat třeba na Králi Šumavy. Vlastně, ten už je zítra.

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 31.05.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign