Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Atraktivní 3F Zoom

Cyklistické brýle 3F Zoom

Domácí značka 3F neustále rozšiřuje svou kolekci brýlí a každý nový model ji kvalitativně posunuje o kus dál. Typickým příkladem jsou sportovní brýle s označením Zoom 1395, spoléhající nejen na maximálně odolnou konstrukci, ale i možnost přizpůsobení členění obličeje. Nastavitelná šířka nánosníku, zajímavý design, rám z vysoce pružného grilamidu TR90 či zorníky z netříštivého polykarbonátu staví testovaný model na úroveň podstatně dražších cyklistických brýlí, mnohdy s více jak dvojnásobnou cenovkou.

Bílá povrchová úprava, červeno-modro-bílá trikolora a výrazné logo zboku, to jsou detaily, které určitě zaujmou. Podstatně důležitější jsou však praktické vlastnosti, které staví na univerzálním tvaru a dostatečně velké ploše skel. Jejich jemné modro-zelené kouřové zabarvení je velice příjemné, a to jak za ostrého slunce, tak i při lehce zatažené obloze. Mírný zrcadlový efekt zorníků oddaluje únavu očí při hodně jasném světle. Ocenili jsme i samotnou kvalitu skel bez jakýchkoli patrných tendencí ke zkreslování a především jejich vhodné tvarování. Při správném nastavení nánosníku sedí brýle ideálně vysoko, aby tak zabránily foukání do očí a současně majitele neobtěžovaly jakkoli nepříjemným kontaktem v oblasti obočí.

Šířka brýlí je poměrně univerzální, takže si troufneme tvrdit, že model Zoom 1395 bude sedět většině potenciálních uživatelů. Výhodou je v tomto ohledu jak pružnost konstrukce a protiskluzová úprava nožiček, tak především již zmíněný stavitelný nánosník. Jeho kovová konstrukce s pryžovým povrchem dovoluje vysokou variabilitu, z níž pramení možnost úpravy výšky usazení na obličeji v rozmezí asi jednoho centimetru. Z tohoto hlediska jsou testované brýle hodně příjemné a získaly si od samého počátku naši maximální spokojenost.

Cen 899 korun je vzhledem k nabízeným parametrům určitě příznivá a zahrnuje také pevné transportní pouzdro.

(kad)

Plusy: usazení na obličeji, atraktivní design, cena

Minusy: nenalezli jsme

datum: 30.04.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign