Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Astana má problém

 Bratři Valentin a Maxim Iglinští byli pozitivně testováni na zakázané látky. Druhý dopingový případ během měsíce způsobí cyklistické Astaně problémy. To je jisté a řekl to i prezident UCI Brian Cookson v rozhovoru pro Cyclingnews. A ono těch problémů je hned několik!

Almaty pro Astanu důležitější než Lombardie

Měsíc po svém bratru Valentinovi měl i Maxim Iglinský pozitivní vzorek na EPO. Astana je dobrovolně v programu MPCC a tak správně neměla startovat na Lombardii, obešlo se to tak, že se Maxim Iglinský nepřiznal (na rozdíl od svého bratra Valentina) a požádal o zkoušku vzorku B. Tím odsunul problém na další týden. Pokud se nyní potvrdí i druhá zkouška, nebude Astana startovat v Číně na závodě Kolem Pekingu. Ale to jí bolí mnohem méně než by byl ztracený uplynulý víkend a paradoxně vůbec ne kvůli italské Lombardii, ale kvůli závodu kategorie 1.1. Tady šlo o závod v domovském  Kazachstánu - Tour of Almaty a ten se jel ve stejný den jako monument – Il Lombardia. A kvůli kazašskému závodu se ani Vincenzo Nibali nemohl zúčastnit domácí Lombardie, měl za povinnost startovat před zraky kazašských pohlavárů. Dokážete si představit, že tým Astana přijme dobrovolnou sankci MPCC a nebude startovat v Lombardii, ale především v Kazachstánu? Jak by to Vinokurov zdůvodňoval? Na Kolem Almaty nakonec vyhrál Alexej Lutsenko. V Itálii byl lídrem týmu Fabio Aru, který dojel na devátém místě. 

Celý článek si můžete přečíst na portálu RoadCycling ZDE

 

datum: 09.10.14 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign