deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Apache pro rok 2008

Apache pro letošní rok

Přestože jsme již několik modelů letošní kolekce Apache prověřili prostřednictvím klasického testu, rádi bychom vám představili nabídku této domácí značky uceleněji. Za pouhých sedm let existence se tomuto výrobci podařilo výrazně zapsat nejen do povědomí závodníků či sportovně zaměřených jezdců, ale hlavně široké cyklistické veřejnosti. Co si tedy Apache pro rok 2008 přichystal?

Apache = karbon

Karbonové tažení pohltilo celou elitní sérii závodních hardtailů i silničních kol. Nejvýše postavený bike Manitou s mohutným a extrémně tuhým celokarbonovým rámem již prošel v minulosti naším testem. Pro letošní rok dostal luxusní vidlici Fox, řadicí páčky XTR Rapidfire, a přitom se jeho cena snížila na 67 990 korun.

Karbonový rám dále využívá typ Totem a nově také Shaman, jenž byl v loňském roce vybaven duralovým rámem s karbonovými zadními vzpěrami. Výraznou obměnou prošla grafika těchto rámů, která je netradiční a hodně zdařilá.

Loni nabízený silniční typ Carbotec vystřídala dvojice modelů na totožném celokarbonovém rámu, a sice Gila Monster a Victorio. V prvním případě je osazením Shimano Dura-Ace, v druhém pak Ultegra.

 

shaman

Diamant profile

Mezi populární biky vhodné pro sportovní jízdu, XC závody i maratony budou i nadále patřit typy Hawk a Blackhawk. Ty jsou charakteristické konstrukčně totožným duralovým rámem s výrazným „diamantovým“ profilem spodní trubky s křížovým průřezem u středového pouzdra. Nepřehlédnutelné je i horizontální zploštění řetězových vzpěr těchto rámů či obdélníkový průřez zadní části horní trubky.

Hawk je postaven na rámu ze superlehké slitiny U6 Ultralight, Blackhawk sází na zeslabovanou klasiku třídy 6061.

Jedním z bestsellerů bude rozhodně i nadále model Tomahawk. Jeho rám je konstrukčně totožný s typem Blackhawk a za cenu pod osmnáct tisíc korun nabídne výrazné sportovní ambice, kvalitní osazení i designovou atraktivitu. Totéž platí také o základním sportovním modelu Tanka Tate. U jmenovaných kol lze navíc vybírat z varianty na kotoučových brzdách či V-brzdách, případně mezi osazením Shimano či Sram.

Nižší modely Tuwatawa, Rio Grande či Santa Fe jsou nově postaveny na rámech s hydroformní úpravou tvaru trubek.

black

Apache pro dámy

Kolekce dámských kol Apache se neustále rozšiřuje. Nejvýše postavený dámský bike Tanka Tate Lady s komponenty Deore LX a Deore je díky bílé barvě velice atraktivní a cena 15 490 korun bude jistě pro řadu sportovně zaměřených jezdkyň hodně lákavá. Zajímavý je rovněž model Rio Grande Lady v bledě modré metalíze a oblíbeným dámským sportovním kolem se jistě stane také krosový typ Matto Lady Sport s netradičně sníženým rámem.

tate

Superrychlé krosy

Krosová kola Wakan a Wakita jsou vyloženě sportovním vybavením, v prvním případě se navíc dá hovořit o jakémsi hybridu mezi rychlým krosem a univerzálním devětadvacítkovým bikem. Nepřehlédnutelnou součástí nabídky je také dvojice modelů El Condor a Eagle. Tato krosová kola sází na maximální jednoduchost a co nejmenší nutnost údržby, jsou tedy ideální pro každodenní dojíždění do zaměstnání, případně pro poslíčky neboli „messengery“. Základem těchto kol je velice bytelný duralový rám s výrazným slopingem, vybavený odpruženou vidlicí a řazením Shimano Nexus, umístěným v zadním náboji. El Condor a Eagle jsou rovněž nabízeny ve verzi s dámským rámem.

wake

Více o kolech Apache naleznete na www.apache-bike.cz.

(kad)

datum: 03.05.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign