deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Apache Jestřebí hory již od 25. června

APACHE JESTŘEBÍ HORY - NA NOVÝCH TRATÍCH AŽ DO POLSKA

Jeden z nejnáročnějších a zároveň nejhezčích bikových maratónů u nás, který je součástí celovíkendového Festivalu cyklistiky, má pro vás připraveno několik novinek.

 Tou nejzásadnější jsou zcela nové trasy. Po pěti letech, kdy se jezdilo na téměř totožných tatích, přistoupili pořadatelé z úpického SK BP Lumen k razantním změnám a tak alespoň co se maratónských okruhů týká, nezůstal kámen na kameni. Vybírat můžete stejně jako v minulosti ze tří délek – 105, 58 a 25 km. Nejdelší trasa bude, podle slov hlavního stavbyvedoucího Míry Ducha, o pár set výškových metrů náročnější než dosud a tak jistě dostatečně prověří fyzické i morální síly závodníků. „Naopak naší snahou bylo zjednodušit střední okruh a zpřístupnit ho více široké bikerské veřejnosti a Buď fit jízda (zároveň první část dvou delších tras) je také méně náročná a o celých 7 km kratší, protože bude určená i pro závod kadetů a kadetek“, dodal Duch.

ap3

Pojďme si ale nastínit, kudyže se to vlastně letos pojede. Prvních 25 km je pro všechny trasy stejných a vedou směrem na Havlovice, okolo hradu Vízmburk a zase se vrací na úpické náměstí. Dvě delší trasy pokračují směrem na Jestřebí hory, konkrétně do obce Malé Svatoňovice, kde bude druhé centrum závodu. Zde se poprvé odděluje dlouhá od střední a pokračuje směrem na východní „Jestřebky“ na 27 km dlouhý úsek vedoucí z části po trase závodu Rallye 3000, který se zde jezdil na konci devadesátých let. Tato část plná singlů a hravých sjezdů má sama o sobě převýšní téměř 1000 m. Závod se opět vrací do Malých Svatoňovic a pokračuje přímou cestou na hřeben západních Jestřebích hor, dále přes Radvanice až do Polska a zpět do Čech přes Jánský vrch. Následuje opět stoupání ne „Jestřebky“, kde se dlouhá a střední spojí a přes Čížkovi kameny se společně vrací do cíle. Obě delší trasy nabídnou více single tracků, zábavných sjezdů a technických pasáží. Podrobný popis trasy se zákresem do turistické mapy najdete na www.festivalcyklistiky.cz.

Druhou novinkou je zařazení závodu do celkového hodnocení Prestige trophy seriálu Kolo pro život České spořitelny. Maratón Apache Jestřebí hory je jedním ze tří partnerských závodů tohoto největších tuzemského cyklistického seriálu. To s sebou přináší mimo jiné i rozšíření kategorií z původních sedmnácti na letošních pětadvacet.

Jak jsme již psali v úvodu, maratón je součásti Festivalu cyklistiky a tak se můžete zúčastnit i dalších závodů, protože žádný z nich není určen pouze elitním závodníům, ale naopak jsou určeny široké veřejnosti. V pátek se pojede silniční časovka a MTB sprint, v sobotu vedle maratónu ještě dětské závody a v neděli pak orientační závod dvojic. To vše je doplněno kulturním programem Bujará Úpice se spoustou koncertů (Blue Effect, Fast Food Orchestra, Jaksi Taksi, Záviš a další), exhibic, tanečních vystoupení apod.

Přihlásit se na maratón předem můžete pomoci registračního systému Kolo pro život nebo osobně v sídle firmy BP Lumen Úpice za odpovídající startovné 500,- Kč.
A když to stihnete do 12. června, dostanete k tomu i originální pamětní tričko.

Festival cyklistiky se uskuteční o víkendu 25. – 27. června a pro maratón je určena sobota.

Podrobné rozpisy všech závodů, program festivalu a další užitečné informace hledejte na oficiálním festivalovém webu www.festivalcyklistiky.cz

Tak trénujte a těšte se na bajkovej mejdan, kterej odstartuje léto! Bude to zase jízda.

APACHES

 

Maraton Apache Jestřebí hory je zařazen do největšího seriálu Cykloservis Prestige 2010

 

ap74

 

datum: 09.06.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign