deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Apache Elektron

Apache Elektron

Elektrokolo Apache Elektra již v minulosti prošlo naším testem, a to s vynikajícím celkovým hodnocením. Pro letošní rok doznal tento model řadu zdokonalení, tím nejzásadnějším jsou lithium-polymerové akumulátory nahrazující dosavadní li-ion baterie. Miniaturizací při zachování totožného výkonu prošlo přední i zadní osvětlení, nové jsou kliky a další detaily.

Apache ElektronDámská elektra navíc dostala bratříčka, jímž je pánský model Elektron. Ten využívá totožnou techniku s elektrou, duralový rám pak nabízí výrazný sloping a mohutné profilované trubky. Zajímavostí typu Elektron je jakýsi podélný tunýlek navařený zezadu k sedlové trubce. Díky tomu se konstruktérům podařilo schovat kabely vedoucí k akumulátoru. Samozřejmostí je odpružená přední vidlice typu „head-shock“, teleskopická odpružená sedlovka a v mnoha úrovních nastavitelný představec, jímž se dá během okamžiku kolo přizpůsobit takřka jakýmkoli tělesným proporcím. Potěší také plná výbava, včetně zámku, kvalitních blatníků a centrálního stojanu.

Elektrona jsme prověřili na silnici i v lehčím terénu. Elektropohon zde ve všech třech režimech nabídl nadbytek výkonu, takže je jízda skutečně velice svižná i v případě zcela netrénovaného jedince. Výkon pohonné jednotky je zkrátka silnou stránkou dua Elektra / Elektron. Stejně tak nabízený jízdní komfort je nadprůměrný. Jízda je díky tomu maximálně pohodlná, a to i na méně kvalitní vozovce. Pánská verze je navíc celkově přece jen o něco sportovnější, potěšila nás svou velice dobrou ovladatelností i celkovou hbitostí.

Cena elektrokol Apache Elektra a Elektron je v obou případech shodných 31 990 korun.

(kad)

datum: 08.06.10 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign