Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Apache, e-biky pro všechny

Domácí značka Apache je bezpochyby jedním z nejsilnějších hráčů na trhu s elektrokoly a její kolekce je každým rokem nabitější jak jednotlivými modely, tak systémy pohonu. Ani rok 2015 není výjimkou, naopak přináší rozšíření v podobě celoodpruženého modelu či stylového cruiseru a řady dalších zajímavých kousků.

Začněme tedy od toho nejlepšího, tedy biků se středovým pohonem, jimž vévodí zmíněný full Scalp na 27.5“ kolech s motorem Bosch Performance a vedením řetězu přes horní kladku. Virtuální závěs zadní stavby, odpružené jednotky Fox a zdvihy 120 mm, to už je slušná záruka komfortu i v těžším terénu, a to vše za cenu 94 990 korun.

Apache Scalp s motorem Bosch Performance

Pevným strojům velí na hliníkových rámech Hawk a Manitou s motory Bosch Performance, rozdíl obou strojů je především v průměrech kol, jinak se oba spoléhají na odpružení SR Suntour a komponenty ve třídě Deore, cena je pro oba shodných 65 990 korun. Kdo by chtěl trochu ušetřit a nevyžaduje 60Nm krouticí moment, postačí mu 40Nm motor řady Active, kterým jsou osazeny stejnojmenné verze se shodnými komponenty, ovšem s cenou těsně pod šedesát tisíc.

Skokem do cenové hladiny těsně pod padesát tisíc jsou verze označené Hawk E1 a Manitou E1 se středovými motory Bafang. Ty používají větší převodník, mají standardní výkon 250 wattů a pracují s napětím 36 voltů. Proti systémům Bosch mají ale větší kapacitu lithiové baterie, která nabídne až 468 Wh. Odpružení SR Suntour doplňují komponenty SLX, Deore a Alivio.

Apache Hawk 29 E1

Těsně pod čtyřicet tisíc nás zavezou tytéž modely ve verzi E3 vybavené motory 8FUN v zadním náboji, takže jezdec bude mít k dispozici trojpřevodník a devítkovou kazetu. Baterie Samsung v rámu pak zaručí 468 Wh. Cenově ještě níž, konkrétně na částku 35 990 korun, míří stejné varianty s přívlastkem E5 se zadním motorem 8FUN, ovšem pouze 374Wh baterií Samsung v rámu. Nejdostupnější provedení E7 za 32 990 korun má pak stejný motor a baterii, ale nabídne jen osmirychlostní kazetu a lehkou obměnu komponentů.

 

Apache Matto E3

V krosech je členění stejné, tedy v nejvyšší řadě s motory Bosch Performance za 61 990 korun a Active za 57 990 korun, ovšem pod hranici padesát tisíc nás doveze pohon Shimano StePS se 417Wh baterií, a nechybí jeden typ E1 se středovým motorem Bafang ve stejné ceně nebo E3, tedy zadní motor 8FUN za 39 990 korun. Na šestatřicet tisíc sází modely s přívlastkem E5 se zadním motorem 8FUN a 374Wh baterií v nosiči a E7 za necelých třicet tisíc pak při stejném pohonu a baterii nabídnou k tropřevodníku jen sedm pastorků.

Apache Chitto

Nejpočetnější kategorie městských elektrokol překypuje možnostmi výběru a počítá jak se středovým pohonem, tak zadními či předními motory. Nechybí rámy s nízkým nástupem, dvacítková kola či stylovky na cruiser variaci nazvané GAAG. V této kategorii jsou kromě špičkových modelů i cenově dostupné varianty pod dvacet tisíc, takže si vybere úplně každý, a komu to nestačí, pro něj má Apache v záloze ještě elektro-skládačky nebo tříkolku pro invalidní osoby či popeláře.

Apache Gaag

 

(už)

datum: 12.07.15 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign