Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Answer, jasná odpověď!

Americkou značku Answer si mnozícyklističtí nadšenci spojují především s produkcí odpružených vidlic Manitou, nicméně tento výrobce byl již v minulosti proslulý také svými špičkovými komponenty, tedy především představci a řídítky. V současnosti je Answer provázán s neméně legendárními značkami Hayes, Sun Ringlé nebo třeba Wheelsmith, s nimž spadá pod jediný koncern.

answer řidítka

V nabídce Answeru najdeme celkem pět typů představců a sedm modelů řídítek, a to od čistě sjezdových či freeridových, tedy vyvíjených s důrazem na maximální odolnost a pevnost, až po lehoučké modely určené pro závodní cross-country. K tomu již tradičně nechybí například gripy nebo třeba platformové pedály.

komponenty answer

K novinkám kolekce 2012 patří především řídítka ProTaper v celé řadě modifikací, od čistě sjezdových, přes provedení určené na all mountain ježdění, až po maximálně odlehčený karbonový XC model, vážící pouhých 130 gramů. Řídítka Answer vyrábí z karbonu i z duralu a u některých modelů dokonce nabídne celou řadu barevných anodizací, jak jsme ostatně byli u této značky zvyklí v minulosti. Answer tedy staví na tradici.

řidítka answer

K důležitým novinkám patřípředstavec Rove XC, vyrobený z kované a následně CNC obrobené slitiny 6066. Jeho otočná „flip flop“ konstrukce s úhlem +/- 8° nabídne poměrně širokou možnost nastavení, přičemž nabízené délky jsou od 70 do 120 mm, podle čehož se hmotnost pohybuje v rozmezí od 128 do 175 gramů. Představec Rove XC je o celých padesát gramů lehčí než model Rove AM, charakteristická je jak jeho maximálně odlehčená přední dělená objímka, tak i zadní uchycení šetrné rovněž ke karbonovým sloupkům vidlice. Cena představce, zahrnující také rozpěrný ježek a horní krytku, je 1590 korun.

představec answer

Pokud se vrátíme k řídítkům, tak model ProTaper Carbon AM v šířce 720 mm vyjde na 2790 korun, přičemž hmotnost rovné varianty je 205 a „rised“ verze 225 gramů. Stejné peníze stojí také nejlehčí XC provedení, konkrétně model ProTaper Carbon XC Straight 660, vážící 130 gramů. Ještě o dvě stovky dražší je typ ProTaper 780 Carbon, naopak standardní duralové verze ProTaper 685 XC/Trail stojí celkem příznivých 1390 korun. Právě poslední jmenovaná řídítka jsou pak nabízena v celkem šesti barvách, typickou zlatou, červenou, hnědou, zelenou nebo růžovou anodizaci nevyjímaje.

(kad)

datum: 31.08.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Cena představce, zahrnující také rozpěrný ježek a horní krytku, je 1590 korun.

    20.06.13, 08:59:34
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign