katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Aminokyseliny Penco

Vhodné výživové doplňky mohou nejen zlepšit sportovní výkon, ale také regeneraci a všechno, co s tréninkem či výkonem souvisí. Aminokyseliny jsou přitom vhodné při zimním nabírání svalové hmoty, kdy se najíždí objemy nebo se trénuje v posilovně, jako optimální ochrana proti bolesti svalovů při přetrénování. Jsou samozřejmě aminokyseliny a aminokyseliny, lišící se kvalitou a účinkem, ale třeba i formou.

Zatímco jsme předloni testovali aminokyselinové kapsle Penco Massif BCAA , tuto zimu přišla řada na práškový koncentrát Penco BCAA Instant 8000. Jde o nápojový koncentrát v jednoduchém balení v uzavíratelném sáčku s hmotností 330 gramů v ceně 349 korun. což je v porovnání s konkurencí užívanou řadou silových sportovců výrazně příznivější cena. Jak už určení napovídá, jde o regenerační doplněk, vhodný hlavně k prevenci proti přetrénování. To by měl zajistit správný poměr volných větvených aminokyselin (Branched Chain Amino Acids) L-leucinu, L-valinu a L-isoleucinu 2:1:1. Optimální fyziologický poměr je důležitý, aminokyseliny si totiž naše tělo neumí vyrobit a získáváme je ze stravy. Navíc je zde v malém množství ještě další aminokyselina L-arginin, urychlující regeneraci odvodem kyseliny mléčné. Dále je zde vitamín B6 prospívající metabolizmu bílkovin a glykogenu i regulaci hormonální aktivity. Spolu s vitamíny C a B12 pak působí proti únavě a útlumu při déletrvajících výkonech. Tolik informace výrobce a my jdeme na reálné dojmy.

Sáček lze snadno otevřít a uvnitř nechybí plastová odměrka, která plná (11 g) vystačí pro přípravu 400 ml nápoje. Výborná rozpustnost nevyžaduje šejkr, stačí lehce rozmíchat a koncentrát se rychle rozpustí, aniž by dno sklenice pokryl nerozpuštěný zbytek. Grepová příchuť je celkem přirozená a není tak nahořklá, jak bychom čekali, takže žádná přehnaná sladkost, kyselost a agresivita v ústech. Lehká příchuť umělých sladidel zde cítit je, ale opět je to mnohem méně výrazné, než tomu obvykle bývá. Chuťový dojem tedy zcela bez připomínek a naopak tenhle produkt patří k těm chutným. S jednou odměrkou získáme 8 gramů volných BCAA a maximum doporučené pro trénink či výkon je odměrka před a odměrka po výkonu, tedy 16 gramů BCAA denně. Jedno balení tak vystačí přesně na měsíc, respektive 30 dní, což byla i naše kůra.

Složení výrobku by mělo mít jak energetický účinek při vyčerpání svalového glykogenu, tak katabolitický efekt – ochrana stávající svalové tkáně a také anabolický efekt – podpora výstavby nové svalové tkáně. Nečekejte, že po měsíci užívání nám narostly svaly, přešli jsme ze silnice hned na dráhu a máme tolik energie, že už se nám v redakci válí dvoje zlomené kliky a několik přetržených řetězů. Cílem bylo zjistit, zda užívání rychleji odbourá únavu po tréninku, zda se budeme cítit lépe, jestli budou svaly bolet víc nebo málo a také jestli se z toho nezblázní žaludek. Po deseti dnech bylo cítit, že tělo začíná pozitivně reagovat a po třech týdnech se ukázalo, že po tréninku proběhla regenerace rychleji nebo spíš bez tak citelné únavy, jako předtím. Neužívali jsme koncentrát bezprostředně před tréninkem, ale ráno, s nějakým odstupem od snídaně a pak hned jako první nápoj po vyjížďce. Nějaký negativní projev na trávení a žaludek jsme nezaznamenali, takže v tomto ohledu a vlastně ve všech ohledech můžeme doporučit.

(už)

 

 

 

datum: 29.05.19 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign