Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

American Classic. Opravdový luxus!

Luxus

Jen málokdo by si dokázal představit, že by mezi luxusní zboží mohla patřit ložiska do nábojů zapletených kol. Vždyť ložiska se dnes dají pořídit od stovky za kus, tak co by na nich mohlo být tak výjimečného? Odpověď je jednoduchá, pokud vlastníte zapletená kola nebo jen náboje American Classic, pak v nich nejspíš máte sériově používaná nerezová ložiska. Tedy vnější a vnitřní kroužek i kuličky z téhož materiálu, případně u novějších nábojů jsou kuličky z chromové oceli. Pokud jste ale příznivci minimálního valivého odporu a hodláte do svých silničních nábojů zainvestovat částku 7235 korun, pak si můžete dopřát keramická ložiska American Classic 6803C a 688C, která jsou na první pohled rozeznatelná podle žlutých těsnicích kroužků. Standardně se totiž používají modré nebo šedé.

Keramická ložiska mají hodnocení ABEC-5 a používají Silicon Nitride (Si3N4) keramické kuličky v kombinaci s vnitřním a vnějším koružkem z nerezové oceli. Keramické kuličky by měly mít proti ocelovým jednak vyšší tvrdost a pak také hladší povrch, takže zaručí menší valivý odpor. Uvnitř použitá hydroskopická vazelína by měla chránit ocelové kroužky před korozí a vlhkostí, ale keramika má tu výhodu, že nepotřebuje tolik maziva. Šestice ložisek v sadě za zmiňovanou hodně luxusní cenu by tedy měla dokázat vyždímat ze zapletených kol o něco lepší výkon a samozřejmě zaručit delší životnost. Škoda jen, že takhle drahou součástku nemůže majitel vystavovat při každé vyjížďce na odiv kamarádům, ale musí doufat, že mu budou alespoň věřit, že má v nábojích ložiska v ceně přes sedm tisíc.

(už)

datum: 18.02.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign