katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Alivio pro příští rok

Alivio pro příští rok

Alivio pro příští rokVzhledem k faktu, že prestižní bikové sady Shimano budou od příštího roku využívat deseti pastorků, bylo nutné i spodní část nabídky upgradovat. Osmikolečko, byť je podle našeho názoru pro sportovněturistickou jízdu zcela dostačující, muselo v případě výrazně inovované sady Alivio ustoupit devíti pastorkům. Jemnější odstupňování převodů je k uživateli o něco přátelštější, hlavní devizou nového alivia je však jeho design. Nutno přiznat, že levná sada ještě nikdy nevypadala tak dobře. Zvlášť ve srovnání se současnou generací design a celkové zpracování novinky maximálně vyniknou.

I přes výše zmíněné klady začneme v případě detailnějšího popisu kritikou. Ta se týká klik, které jsou sice tvarově zajímavé, ale jejich ostré hrany v případě kontaktu s kotníkem asi nebudou tím nejrozumnějším. Navíc právě Alivio pro příští rokpotenciální uživatelé sady Alivio jezdí buďto na klasických ohrádkových pedálech, nebo se teprve učí na nášlapném systému. V obou těchto případech budou hrany na klice spíš na obtíž. Středová osa využívá i nadále drážkované osazení Octalink, její integrace do pravé kliky po vzoru vyšších sad se tedy nekonala.

Jinak jsou ale naše dojmy z novinky veskrze pozitivní. Hodně pěkně vypadá jak přehazovačka, tak přesmykač a páčky Rapidfire. Tvarově se tyto díly tváří podstatně dražší a lehčí, než ve skutečnosti jsou. Díky hodně širokým čepům navíc měniče vypadají bytelně. Kvůli tomu je vedle běžných rekreačních cyklistů využijí nejspíš také jezdci, kteří mají větší spotřebu materiálu.

Alivio pro příští rokPřehazovačka má o pět milimetrů zúžený profil pro lepší prostupnost terénem, tedy lehce po vzoru měničů Shadow. Je o 25 gramů lehčí, má utopené šrouby kladek a Double Servo-Panta technologii pro zjemnění řazení. Tvarem ramínka a zmenšenými kladkami s jedenácti zuby vychází z dražších modelů. Přesmykač má snížený celý zadní mechanismus pro zlepšení průchodnosti zadního pláště a menší zanášení blátem. Páčky Rapidfire nově disponují technologií Two-Way Release s možností odřazování palcem i ukazovákem. Spodní řadicí páčka je prodloužena pro lepší ergonomii.

V nabídce bude matně černá a stříbrná varianta sady Shimano Alivio. Na trhu by se novinka měla podle informací od výrobce objevit v letošním červnu. Stávající generace by však měla být i nadále souběžně v nabídce.

Vedle seznámení s novou základnější sadou japonského výrobce zde ale máme taky novinku pro ladiče. Pro příští sezónu chystá Shimano celkem osm (!!!) barevných variant řadicích a brzdových bowdenů a k tomu černou a bílou verzi brzdových hadiček. Našimi jasnými favority jsou limetkově zelené bowdeny, samozřejmě na červeném kole!

(kad)

 

 

Alivio pro příští rok

 

 

datum: 22.03.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign