deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Aerozine XH 1.6B

Standardů hlavových složení je opravdu mnoho, když přihlédneme jednak k hlavnímu rozdělení na klasická, semi-integrovaná a integrovaná, ale pak je tu ještě kónické Tapered provedení, vnitřní či vnější ložiska a nakonec řada rozměrů lišících se o navzájem nekompatibilní desetiny milimetru. Vybrat tedy odpovídající hlavové složení pro nový či stávající rám nemusí být zrovna jednoduché.

Značka Aerozine nabízí širokou paletu hlavových složení, a přesto bychom ani v jejím sortimentu nenašli úplně všechny používané rozměry. Nicméně pokud máte kónickou hlavovou trubku s vnitřními průměry 34 mm nahoře a 50 mm dole, určenou vně umístěným ložiskům, můžete do ní nalisovat bytelné hlavové složení od Aerozine, konkrétně z řady XH 1.6 ve specifikaci B. Písmenko na konci je důležité, protože verze A i C mají odlišné parametry. Nicméně společná je všem barevná škála, takže lze vybírat z černé, zlaté, červené či modré verze eloxu.

Za přibližně tisíc korun nabízí „jedna.šestka béčko“ masivní hliníkové misky ze slitiny Al 6061 T6 s dostatečně silnou stěnou i pro náročnější styl jízdy a v nich průmyslová ložiska. Zatímco horní drží v misce těsně, spodní lze snadno vyjmout, protože dosedá na kónické osazení. Součástí sady je samozřejmě spodní kroužek na vidlici v proříznutém duralovém provedení, víčko, ježek a šroub. Díky proříznutí lze kroužek nasadit na sloupek vidlice 1,5“ průměru i rukou. Nalisování misek do hlavové trubky pak vyžaduje u spodní misky 16 mm čisté výšky uvnitř a u horní 10 mm. Celková výška složení vně hlavové trubky je 26 mm, ovšem horní krytku nelze vynechat (jak to někdy dělají milovníci ultra nízké pozice řídítek), protože její součástí je horní kónus. Horní miska s kónusem pak disponuje těsnicím O kroužkem na obvodu, spodní miska spoléhá jen na vlastní těsnění ložiska. Před montáží tedy doporučujeme namazat jak všechny styčné plochy, tak těsnění ložisek, aby byla zaručena co nejdelší životnost. Dodejme jen hmotnost 145 gramů, což je velice slušná

hodnota.

(už)

datum: 21.03.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign