cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Aby vám nic nechybělo, nářadí od BBB

Kam vy si ukládáte základní potřebné nářadí na kolo, když třeba jedete na maratonský závod, na traily nebo jedete provětrat své nové elektrokolo do hor? Někdo „vercajk“ zabalí jen do igelitky a pohodí v kufru auta. Někdo má rád pořádek a přehled. Volí tedy dokonalost v podobě speciálního kufříku se vším, co mu dovolí vyřešit jakýkoliv základní technický problém na jeho kole.

 

Jedním takovým je kufřík od skvělé firmy BBB s produktovým názvem AllroundKit. Již název  napovídá, že se jedná o kufřík na cesty. A co je na cesty, je samozřejmě i na doma. Takže, jestliže jste manuálně zruční, dokážete si na kole mnoho věcí sami opravit, ale pošilháváte po nákupu speciálního nářadí, tak AllroundKit je zřejmě pro vás ta správná trefa.

 

 

Podívejme se do kufříku. Nářadí se skrývá v plastovém kufru o rozměru 52 x 29 x 8 cm. Kufr je bytelný a stejně tak patentní uzávěry. Výrobce dobře ví, že s kufrem s nářadím se občas nezachází šetrně. Uvnitř je v obou rozevřených částech přesně umístěno nářadí. Vyndavá se snadno, protože prostor pro jednotlivé kusy je doplněn na straně vybráním pro prst. Když jsme si nářadí prohlíželi, v duchu jsme si představovali, co všechno technicky nepříjemného může cyklistu na cestách potkat, co všechno potkalo i nás. A museli jsme konstatovat, že všechny závady, které lze považovat za poměrně malé, ale které se nejčastěji vyskytují a jsou nepříjemné, s nářadím v kufru opravdu opravíte. Máte problém s řetězem? Není problém. V kufříku je nýtovač, kleště na výměnu řetězové spojky a měrka na řetěz, kterou lze použít jako spojku při nýtování řetězu. Praskl vám v zadním kole na straně kazety drát? Musíte sundat kazetu. Také bez problému. Použijete stahovák kazety.  Musíte se ale přesvědčit, jestli nabízený od BBB pasuje na vaši kazetu. Pokud ne, musíte si ji vyměnit za správný typ nebo doplnit o další. Nechybí centrklíč pro čtyři rozměry niplů a samozřejmě ani bič, bez kterého kazetu nesundáte. V kazetě jsou i kleště na lanka řazení a případně brzd, pokud nemáte hydraulické brzdy. Trochu problém může být s případnou demontáží klik, protože je mnoho systémů, a kdyby chtěla firma BBB vyhovět všem, musela by naplnit speciálním nářadím na kliky další kufřík, možná dva. Ale nebojte, kliky těžko budete muset někdy na cestě demontovat. Nám se to nestalo nikdy. Přesto kufřík obsahuje základní nářadí na demontáž a montáž klik. Vy si jen musíte případně doplnit výbavu o příslušný stahovák. Že v kufru nechybí sada všech možných imbusových klíčů ani torxů, není třeba zdůrazňovat. Jako bonus v něm ještě najdete čistící kartáč především na kazetu, protože občas je opravdu potřeba z kazety vyšťourat třeba nabalení listí nebo bahno. Poslední speciální záležitostí je montpáka na pláště a držák šroubků převodníku. Protože věřte tomu, že určitě narazíte na šroub převodníku, který se při povolování bude protáčet, a bez podobného držáku ho prostě ven takřka není možné dostat.

 

 

Když jsme kufr poprvé otevřeli, uviděli jsme poměrně velký prázdný prostor. Nebojte, o nic vás nikdo neošidil. To je jen místečko, do kterého si můžete uskladnit mazání na kolo, náhradní lanka a šroubky. Možná byste sem mohli uskladnit i odvzdušňovací hadičky a olivky na hydraulické brzdy.

Zbývá tedy jen mezi obě víka rozprostřít hadr, protože bez něj se žádný mechanik neobejde, krabici zaklapnout a připravit si ji do auta. Jste připraveni doslova na vše. A jak jistě víte, ono alespoň něco se z toho „vše“ občas přihodí.

Možná vás také napadlo to, co nás. Kufr je výbornou variantou vánočního dárku pro cyklistu. Možná pro vašeho přítele, milence nebo manžela. Možná dokonce pro náruživého cyklistu tatínka, a dokonce i dědečka. Kufr AllroundKit vypadá nejen velmi dobře, ale nářadí v něm je velmi kvalitní. Dva měsíce jsme měli možnost kufr na našich cestách používat. Celé dva měsíce bez problému, a to bylo nářadí docela frekventované i kamarády, kteří si pro nějaký kousek do kufru také sahali. Cena kufru je 3790 korun. Je to investice napořád.

 

(kany)

 

datum: 09.01.20 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign