deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Aby dlouho vydržel…

Nápoj chladný, či naopak teplý, tak právě pro tento účel nabízí řada značek své buďto výhradně cyklistické, případně i univerzálnější termoláhve, chcete-li termosky. Někteří výrobci pro izolaci mezi dvojicí stěn zvolí pěnovou hmotu (prakticky identickou s tou, již známe z trubek rozvodů vody), jiní jdou na funkčnost výrazně sofistikovaněji. Značka Tour de France u své cyklo-termosky s cenovkou 219 korun naopak použila poměrně jednoduchý systém, který je však v praxi dobře funkční.

Konstrukcí s dvojicí stěn z odolného pružného plastu se jedná o klasiku a totéž platí o objemu, kdy láhev s vnějším vzhledem klasické „sedmičky“ nabízí uvnitř jen necelý půllitrový objem. Zajímavostí je však zmíněné provedení izolace, kterou tvoří „pouze“ tenká hliníková fólie. Tedy žádná pěnová hmota ani nic podobného. Hliníková fólie je svařena do podoby sáčku, přesně kopírujícího stěnu vnitřní láhve, mezi níž a vnějším obalem zůstává po celém obvodu přibližně centimetrová mezera. Druhotným efektem použitého řešení je vzhled, kdy láhev na první pohled působí kovově a velmi atraktivně, přičemž stříbřitý nádech je záměrně použit i v případě plastového překrytí náustku. Šroubovací víčko s velmi dobře těsněným náustkem je již opět klasikou.

Z hlediska funkce plní láhev dobře svůj účel, kdy v teplotách přesahujících dvacet stupňů vydrží nápoj dostatečně chladný několik hodin, a stejně tak při teplotě okolo pěti stupňů jsme ještě po hodině pili příjemně teplý nápoj. Samozřejmě, že existují ještě lépe funkční cyklistické termosky, ale z hlediska poměru cena/výkon je tato od Tour de France velmi dobře provedeným doplňkem, jenž najde využití v zimě i v létě. A to nejen na kole, ale třeba i při běžeckém lyžování nebo dalších sportech či outdoorových aktivitách.

(kad)

datum: 24.08.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign