Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Aby dámy nemrzly!

Dámské rukavice Silvini Forma 313W

V případě dámských rukavic Silvini se jedná o vyzkoušené pánské modely, ovšem v malých velikostech, jež osloví jak cyklistky, tak i juniorské jezdce. Model Forma 313W najde využití především okolo nuly, jeho zateplení je skutečně dimenzováno na nízké teploty, přičemž vedle kola se skvěle hodí třeba i na běžky.

Základem rukavic se stal membránový materiál NoWind zajištující jak samotnou ochranu proti větru a vodoodpudivost, tak ve spojení s fleecovou podšívkou hřbetní i dlaňové části především optimální termoizolaci. Shodná míra zateplení je navíc použita na všech částech rukavice, a to i mezi prsty, kde ji většina výrobců ráda podceňuje. Dlaň kombinuje odolnou syntetickou kůži Amara s decentními gelovými protiskluzovými prvky zlepšujícími kvalitu úchopu. Ovšem určitá minimalizace tohoto protiskluzového potisku je výhodou v případě držení běžeckých hůlek. Vyloženě prakticky je provedena dlouhá manžeta okolo zápěstí, tvořená klasickým pružným úpletem. Následné překrytí s rukávem bundy je proto zcela dokonalé a majitelka rukavic se může spolehnout, že se okolo zápěstí k jejím rukám chlad nemá šanci dostat. A to i v případě, že rukávy nebudou svou délkou příliš dimenzovány.

K anatomickému střihu nemám jedinou připomínku a totéž můžu napsat také o samotné izolaci. Je pravda, že cyklistkám na kole většinou mrznou ruce (a nohy) podstatně více než našim mužským protějškům, ale tyto rukavice by měly být vhodnými společníky i pro ježdění při teplotě okolo nuly. Ve srovnání s řadou ostatních dámských modelů je totiž míra jejich zateplení skutečně funkční a jemný vnitřní materiál je navíc na omak hodně příjemný.

Z detailů zasluhuje zmínku reflexní paspule na hřbetu rukavice či plastické logo Silvini. Cena 690 korun pak odpovídá nejen celkovému zpracování, ale především tomu, co tyto rukavice nabízejí. Za komfort to není zase tolik.

(kat)

 

Plusy: usazení na ruce, izolace, provedení nápletu

Minusy: nenalezli jsme

datum: 19.03.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign