Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

ABUS Smiley

ABUS Smiley

Značka ABUSje synonymem bezpečí, což platí jak v případě bytelných zámků, tak třeba cyklistických přileb. Dětský model Smiley je toho jasným příkladem, neboť nabízí nejen vysoký komfort, ale ve své kategorii především nadprůměrnou ochranu hlavy dítěte v případě pádu.

ABUS Smiley

In-mold technologie již není záležitostí pouze dospělých kvalitních modelů, využívá ji i typ ABUS Smiley. Dokonalé spojení polystyrenového dílu a skořepiny zabrání rozlomení přilby i při tvrdším nárazu. Celková hloubka skeletu dobře chrání také zátylek, přední část s integrovaným štítkem zase navyšuje deformační zóny přilby v případě čelního nárazu. Odvětrání osmi ventilačními otvory je dostačující, výhodou je přítomnost síťky proti vlétnutí hmyzu v trojici předních průduchů. Vzadu nás potěšila rozměrná odrazka, bezpečí je tedy pro ABUS skutečně na prvním místě.

ABUS SmileyUsazení na hlavičce dítěte je velice jisté, což je vedle samotné hloubky skeletu zásluha také rozměrných výstelek pokrývajících celou čelní partii až k oblasti spánků. Stejně tak systém Zoom využívající stažení vnitřní plastové čelenky pomocí kolečka na zátylku je maximálně praktický. Stažení je zde celoobvodové, netýká se tedy pouze zadní třetiny až poloviny čelenky, jak bývá standardní u levných dětských přileb. Stahovací mechanismus na zátylku je vybaven polstrováním, stejně tak bajonetové zapínání pod bradou. Výrobce zde tedy maximálně předchází tomu, aby byla přilba dítěti na hlavičce jakkoli nepříjemná. Propracované jsou i boční plastové dílce, jejich aretací se nastavuje poloha předních popruhů vůči zadním.

Motiv s roztomilými žraloky je rozhodně povedený, v nabídce je ale také celá řada dalších neméně zdařilých. Cena dětského modelu ABUS Smiley je 839 korun. Vybírat je možné z dvojice velikostí S (45 - 50 cm) a M (50 – 55 cm).

www.abus.cz

(kad)

 

Plusy: bytelná konstrukce, hloubka skeletu, usazení na hlavě

Minusy: nenalezli jsme

datum: 09.04.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign