deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

ABUS proti brutalitě

O tom, že nejrůznější zlodějíčkové i otřepanější zloději nejednají často v rukavičkách, není pochyb. Jakmile si vytipují věc, kterou se rozhodnout odejmout jejímu majiteli, jejich brutalita nezná mezí. Nemyslíme brutalitu proti lidem, ta také bývá bezmezná, ale brutalitu ve smyslu překonat zabezpečení za každou cenu. Bylo by naivní se domnívat, že duchem velmi jednoduší lapkové, kteří ukradnou, na co přijdou, použijí k překonání nějaké speciální nástroje. Nepoužijí, ti sáhnou po palici, kladivu, cihle nebo krumpáči a teprve ti mírně inteligentní umí spustit vrtačku. Kterou před tím samozřejmě také ukradli.

ABUS s těmito podivuhodnými lidmi samozřejmě také počítá. Proto nejen proti této speciální destrukční zlodějské skupině vyvinul zámek ABUS Neon 810 z řady Steel-O-Chain. Tento 85 centimetrů dlouhý řetězový zámek má oka z osmimilimetrové speciální oceli, která odolává přeříznutí běžnou pilkou. Práci při řezání samozřejmě ztěžuje fakt, že řetěz se nám pod zuby pilky kroutí a uhýbá. Nedá se předpokládat, že zloděj má s sebou svěrák, který by mu práci usnadnil. Řetěz je skryt v textilním pouzdře, které zabraňuje odření rámu kola. Specialitou u tohoto výrobku je ovšem zámek, který je vyroben tak, aby maximálně odolal brutálnímu pokusu o otevření. Samotný mechanizmus zámku je odolný proti odvrtání. Specifikou zámku je, že k uzamčení nepotřebujeme klíč, ale stačí koncový čep řetězu do mechanizmu zámku zasunout a dojde k automatickému zacvaknutí. Proto doporučujeme přesvědčit se, že před uzamčením máte u sebe alespoň jeden z dodávaných klíčů, jinak si zaděláte na velký problém. Překonat zámek je opravdu velký problém. Minimálně začnete lítat po okolí, abyste někde sehnali rozbrus. A ten se někde, třeba na horské chalupě, opravdu shání těžce.

Zámek vážící 1700 gramů není samozřejmě určen k tomu, abyste ho s sebou vozili na kole. Jedná se o velmi kvalitní ochranu vašeho majetku v podobě kola, například když ho máte v autě, ve společné kolárně a podobně. Ale jak jsme už upozorňovali několikrát, berte neustále na zřetel, že žádný zámek, dokonce žádný alarm, žádná podobná ochrana není zárukou, že vám věc někdo neukradne. Kolo zamčené k topení vám klidně ukradnou i s radiátorem. Ty případy známe. Kvalitní zámek má zastavit nejen ty méně vynalézavé zloděje, kteří ho překonat neodkážou v žádném případě, nebo je poslat o dům dál. Třeba ke kolu, které je uzamčeno méně sofistikovaným zařízením.

ABUS Neon 810 patří k tomu nejlepšímu na našem trhu, čím lze kolo uzamknout. Musíte tedy počítat i s patřičnou cenou. Kvalita se platí. Zaplatíte za něj 1.369 Kč.

(kany)

datum: 29.11.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign