deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Abus Combiloop 205

ABUS Combiloop 205

Lanko se zámkem, které vám představíme, patří mezi rozhodně zajímavé a široce použitelné pohotovostní zámky z bohaté nabídky firmy ABUS.

Vedle opravdu těžko překonatelných zámků si můžete pořídit velice pěknou, snadno přenosnou věcičku, která je se svou nízkou hmotností vhodná do batůžku nebo brašničky kola. Combiloop 250 je 2 metry dlouhé a 5 mm silné ocelové lanko s plastovým pláštěm, který zamezí oděru laku kola. Zamykací systém má čtyřmístný číselný kód a samotné zamykání se provádí pouhým zacvaknutím konce lanka v otvoru zámku, s následným přetočením číselného voliče mimo zvolený kód.  Zajímavé je, že se zamykacím systémem můžete pojíždět po celé délce lanka při současném vymáčknutí tlačítka brzdy, která zafixuje lanko ve zvolené poloze uzamčením systému. V tomto okamžiku zámkem na lanku již nepopojedete. Nejste tak odkázáni na použití pouze jedné velké smyčky, ale vytvoříte si tak třeba smyčky dvě, což je mnohem flexibilnější při různých situacích, které při použití zámku nastanou. Záleží vždy na tom, co chcete zámkem uzamknout, kolik kol chcete k sobě zamknout, kde a jak daleko je například nejbližší pevný bod (zábradlí, trubka ve zdi apod.)

Systém Combiloop 250 je skutečně variabilní. Určitě vás samotné napadne, jak mnohačetné jsou možnosti jeho použití. Rozhodně ale lankem uzamknete před hospodou více kol najednou, nebo si zajistíte kola na střešním nosiči. Jeho pořízením ale nemáte pouze jednoúčelovou záležitost na uzamčení kola, lanko určitě využijete i při jiných příležitostech, kdy by mohlo hrozit odcizení některé jiné věci, kterou je vhodné lankem zajistit. Například několikery lyže ve společné lyžárně nebo kočárek v kočárkárně pro vaši právě narozenou ratolest.

Cena lanka se v obchodech pohybuje kolem 650 Kč.

 

(kany)

 

datum: 11.08.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign