penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

ABUS Combiflex

Říká se, že příležitost dělá zloděje. Ale ono se to jen neříká, ono tomu tak skutečně je ve skutečnosti. Nestává se tak často, aby si vaše kolo někdy vytipoval a ve vhodnou dobu si pro něj přišel. To se děje většinou v případě, když někdo ví, že vaše kolo je opravdu drahocený stroj. Většina krádeží se odehrává náhodně. U obchodů, při náhodných "vybírání" sklepů, když sedíte v hospodě a nedáváte na kolo pozor. V takovém případě pobuda, který zřejmě miluje i adrenalin, skáče na vaše kolo a okamžitě odjíždí. Známe mnoho historek, kdy nešťastný majitel kola sice okamžitě vystartoval, ale čórkař na kole byl rychlejší. V cyklistických tretrách se skutečně špatně běhá.

Stačí opravdu málo, aby v drtivé většině i sebemenší zámek vaše kolo ochránil. Nepřipravený zloděj, vidící příležitost, sahá okamžitě po nezajištěném kole. Proč by si dělal problémy nějakou přílišnou manipulací s kleštěmi a na nějaké štípání zámku nemá čas. Ani není jimi při náhodné krádeži vybaven. Jedním takovým malý, univerzálním zámkem, který se vejde i do kapsy dresu, aniž by vás jeho hmotnost obtěžovala, je lankový zámek ABUS Combiflex 2503/120. Tento kódově uzamykatelný zámek disponuje 120 cm dlouhým lankem silným 2,5 milimetru. Délka lanka vystačí i na uzamčení tří až čtyř kol k sobě. Čtyřmístný kód je samozřejmě volitelný. Nechávat si obligátní čtyři nuly z výroby je samozřejmě nesmysl. Při práci se zámkem vytáhneme z těla zámku potřebnou délku lanka, provlečeme kolem nebo chráněnou jinou věcí a zacvakneme do otvoru. Číselný kód zamícháme. A je hotovo. Zámek se samozřejmě hodí například i na uzamčení lyží opřených třeba ve stojanu na sjezdovce před hospodou. Že vám tam lyže ještě neukradli? Ano, neděje se to tak často, ale bohužel se to děje.

Tento 90 gramů vážící zámek je skutečně výbornou volbou pro vaše cestování, při nichž se zastavíte třeba v  hospůdce. Protože je lepší mít zámek s tenkým lankem, než žádný. Nám se zámek moc líbí. Mimo jeho užitné hodnoty vypadá skvěle, má příjemný sametovo pogumovaný povrch a práce s ním je rychlá a jednoduchá. A líbí se nám především již zmíněná univerzálnost. Za pocit relativního bezpečí vašeho kola, lyží  i jiných věciček zaplatíte něco kolem osmi stovek.

Ceny produktu Abus Combiflex srovnáte na Zboží.cz

(kany)

 

datum: 08.12.17 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign