cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

ABUS Alarm Box

Stále více zákazníků, kteří si pořídili nové kolo nebo již kolo mají, přemýšlí, jak si jej zabezpečit. Pojistné plnění bývá často nejisté, lidé se mnohdy v pojistných podmínkách pro jízdní kola nevyznají, a navíc, pojistka řeší již jen následek krádeže kola, ke kterému mnozí mají osobní vztah. Kolo si lze zajistit zámkem, to je samozřejmě bezpečné, ale pouze tehdy, když si pořídíme těžký zámek, který lze těžko běžnými prostředky překonat. Třetí variantou zabezpečení jízdního kola je alarm. Alarmy na kola se objevují na trhu již řadu let, ale většina z nich má pochybné užitné vlastnosti a spolehlivost. Alarm na kolo je především skvělým doplňkem cyklistického zámku. Zloděj, který třeba i zámek překonal, chce na kole odjet, ale s hrůzou zjistí, že kolo vydává nepříjemný zvuk a upozorní na nekalou činnost majitele i celé okolí.

 

 

Věděli jsme, že německá firma ABUS, která je doslova synonymem pro kvalitní zabezpečení různého druhu a zámků, firma, která spolupracuje s německou kriminální ústřednou při testování svých výrobků, chystá i v oblasti speciálního alarmu na kola novinku. Není to poprvé, co dává na trh výrobek, který „vydává hluk“. Známé jsou třeba zámky na brzdové kotouče s alarmem.

Od letošního roku dává ABUS na trh model s názvem Alarm Box. Jedná se o kovový obal o rozměrech 8 x 5 x 2,5 cm, o hmotnosti 300 gramů. Na bocích je potažen gumovým páskem, pro lepší úchop při manipulaci. Alarm jde totiž z držáku vysunout, což je praktické pro případ, že alarm na kole nepotřebujeme. Držák alarmu lze odejmout pouze v případě, že vlastníme klíček. Jinak ho není možné z držáku vysunout. Držák se montuje k rámu kola, asi nejlépe do horní části sedlové trubky, pomocí dvou tenkých ocelových pásků. Ty po dotažení zajistíme zevnitř držáku šroubky. Ke šroubkům se nelze bez vysunutí alarmu dostat. Pásky těsně obejmou rámovou trubku, a tak je doslova nemožné je přeštípnout. Ostatně, to by bylo velmi problematické i tehdy, pokud bychom se je pokusili přeštípnout i mimo rám. Pásky jsou potaženy gumou, abychom jimi rám neodřeli.

 

 

Když máme alarm namontovaný, nezbývá než ho „nastartovat“. To je jednoduché. Vytáhneme klíček a stiskneme na boku tlačítko, které zůstane zasunuté. Že je alarm připraven hlídat vaše kolo, oznámí dvěma signálními krátkými tóny.  Pokud následně s kolem zahýbeme (alarm reaguje na pohyby ve všech třech osách), alarm poprvé zahrozí čtyřmi krátkými tóny. Dává tak najevo, že se mu pohyby nelíbí. Jestliže se jedná jen o krátký pohyb, alarm se uklidní a dál čeká. Jakmile ale rozpozná, a on to rozpozná spolehlivě, že se nejedná jen o nějaké náhodné strčení do kola, spustí 100decibelový nepříjemný zvuk. Když alarm zjistí, že během chvíle opět pohyb ustane, po patnácti sekundách kvílivý zvuk ustane. Když ne, tak zvuk trvá pořád, zloděj má ke své pochybné činnosti „hudební“ doprovod, a nemůže si být jistý, jestli nenadále nebude jakkoliv překvapen a dostižen. Vypnout alarm dokáže pouze uvedení kola do klidu nebo vypnutí otočením klíčku. A věřte tomu, že baterie CR2 dokáže dávat alarmu energii hodně dlouho.

Alarm se nám velmi líbí. Je to výborný doplněk například pro elektrokola, která jsou tak těžká, že jim dalších třicet deka na kole nemůže vůbec vadit. Ale hodí se i pro městská kola. Rozhodně to je velmi dobrá volba pro ty, kteří dbají o maximální možnou ochranu svého drahocenného kola. Cena ABUS Alarm Box je 1 300 Kč.

 

(kany)

 

 

datum: 24.06.20 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign