katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Absolutní černá

Značka Absolute Black (absolutní černá) patří k těm výrobcům, kteří se naplno projevili díky nástupu „sramovského“ jediného převodníku a velkého zadního pastorku. Její sortiment totiž zahrnuje především alternativu k originálním dílům amerického velkovýrobce, případně komponenty umožňující přetvořit na podobný systém pohonu kliky a kazety dalších výrobců.

Základ produkce, mimochodem díly jsou obráběné v sousedním Polsku, protože majitelem firmy je Anglo-Polák, tvoří hlavně převodníky. Ty jsou obráběné v polském Opole z hliníkové slitiny německé produkce a následně anodizovány v Anglii, kde má firma sídlo. Sice jsou v nabídce jak verze převodníků pro kliky Sram, RaceFace či Cannondale se speciálním uchycením nebo oválné převodníky a kromě černé i barevná anodizace, nám se do ruky dostala klasika.

Tou je převodník Absolute Black s roztečí 104 mm, určenou klikám Shimano a dalším s tímto nejběžnějším rozměrem. Materiálem je hliníková slitina řady 7075, a zatímco vnější i vnitřní plocha kolem zubů je hladká, na čtveřici šikmých ploch po vnitřním obvodu jsou přiznané rýhy po obrábění. Profil zubů ctí nutnost udržet řetěz na svém místě za každou cenu, takže jsou o dost vyšší než u standardních převodníků a střídají se pravidelně širší a užší. Na rozdíl od některých dalších variací na téma 1x11 s ostrými a širokými horními hranami zubů jsou tyto ukázkově zešikmené. Hmotnost verze se čtyřiatřiceti zuby je 38 gramů a cena pak lehce přes patnáct set korun. V nabídce je ale provedení 32, 36 i 38 zubů pro ty, kdo mají slabší, nebo naopak silnější nohy. Na největší extrémy je pak možné pořídit menší převodníky 26, 28 a 30 zubů pro rozteč šroubů klik 64 mm. Zde ovšem pozor na vhodnou řetězovou linku a hrozbu možného kontaktu třicítkového převodníku se zadní stavbou, takže bude nutné upravit délku osy a pozici kliky vůči rámu. Pokud si někdo hodlá nasadit převodník této značky na kombinaci 1x9, musí použít desítkový řetěz, devítkový by totiž zrovna ideálně nekorespondoval se šířkou zubů převodníku. To už je ale námět k laborování nad přestavbou pohonu, každopádně převodníky této značky vypadají luxusně a jejich zpracování je opravdu ukázkové.

 

(už)

 

 

datum: 26.01.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign