katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

A znovu Musguard

O superlehkém skládacím blatníku slovinské značky Musguard jsme již psali loni na podzim, šlo ovšem o přední variantu, přičemž tentokrát zde pro vás máme tu zadní. I v tomto případě výrobce vsadil na velmi jednoduché skládací provedení, vyrobené z odolné polypropylénové fólie a stočené do ruličky s následným zajištěním. Díky tomu můžeme mít složený blatníček hozený na stálo někde v batůžku, nebo třeba obtočený okolo horní trubky rámu, kde nám nebude ani trochu vadit. Městským jezdcům smotaný blatníček na trubce pomůže i při opírání kola o nerezový stojan při zamykání, kdy předejde odření laku. Každopádně samotná instalace je velmi jednoduchá a je dílem okamžiku – stejně jako u předního provedení.

 

 

Délka blatníku i jeho profilace jsou poměrně univerzální a dovolují instalaci na jakýkoli „klasický“ rám se standardní dvojicí sedlových vzpěr a horním můstkem, o nějž se rozrolovaný blatníček opře. Ochrana našich zad před vodou a blátem odpovídá mnohem plnohodnotnějším neskládacím modelům, přitom hmotnost je v daném případě zanedbatelná. Prostě stačí blatníček odjistit, rozrolovat, jednu část prohnout podélně uprostřed a tu druhou na opačnou stranu – ve dvou šikmých lomech, čímž se blatník podélně zpevní. Pro montáž k sedlové trubce slouží pásek se suchým zipem, jednoduché a funkční. Stejně jako u předního blatníku, i zde je nezbytné po sundání z kola stočit blatník do původního směru, abychom jej nepoškodili.

 

Cena zadního blatníčku Musguard je okolo čtyr set korun. Vybírat můžeme ze sedmi barevných variant. Jak již bylo řečeno, kompatibilita je možná pouze s rámy s klasickým horním (brzdovým) můstkem zadní stavby, v ideálním případě ovšem bez silniční brzdy. Z toho samozřejmě vyplývá, že hlavní skupinou uživatelů mají být městští jezdci, takzvaní „festkaři“, blatník ale půjde namontovat i na klasický bikový rám.

(kad)

 

 

datum: 10.11.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign