schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

A máme tu vítěze!

A máme tu vítěze!

Brýle BBB Winner sice nejsou vítězem srovnávacího testu, ale když už někdo pojmenuje svůj výrobek tak sebejistě, měla by tomu jeho funkčnost odpovídat. U modelu BSG-39 Winner MLC, tedy prostřední varianty z trojice modelové řady Winner, je rozhodně na místě univerzálnost a perfektní adaptace, ale nepředbíhejme.

Grilamidový rámeček v horním provedení je poměrně tuhý, ovšem zakončení nožiček s integrovanou pryží je až abnormálně pružné, takže se skvěle přizpůsobí třeba při jízdě s čepicí. Pryžový nánosník dovolí rovněž tvarovou přizpůsobivost kořeni nosu, takže lze brýle velice dobře usadit. Jejich šířka zvládne i širší obličej a shora vprostřed neprosvítá. Rovněž odklon zorníků od obličeje je ve spodní části dobře nastavený, takže tudy příliš netáhlo. Naopak ventilace byla silnou vlastností tohoto modelu a nedocházelo tak často k nežádoucímu zamlžování. Zakřivení zorníků pak bylo přirozené, takže terénní vlny nebyly zkreslené. Použitá tmavá skla v lesklém provedení byla velice příjemná při zimním slunci, kdy dokázala dobře zvládnout ostré paprsky v nízkém úhlu a v odrazu od sněhu. Na druhou stranu, jízda v lese a přechody ze světla do stínu byly rovněž velice přirozené a co se zatmavení týče, zvládnou zorníky jak slunečný, tak zamračený den. Není to ovšem nutnost, protože balení v ceně 1090 korun obsahuje ještě čirá a žlutá skla, takže brýle lze vozit opravdu za všech podmínek.

Výměna skel je pak jednoduchá díky dvojici zobáčků, ovšem tradičně vyžaduje určitý grif, aby nedošlo k poškození rámečku.

Kdo by chtěl mít jednodušší o stovku levnější verzi s kouřovými skly, může sáhnout po stejnojmenném modelu, ovšem bez koncovky MLC, a fajnšmekři naopak mohou zvolit fotochromatické provedení PH, dražší o osm set korun. Testovaná verze se dodává v bílo-modrém nebo černo- červeném provedení.

(už)

datum: 17.02.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign