deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

A máme tu vítěze!

A máme tu vítěze!

Brýle BBB Winner sice nejsou vítězem srovnávacího testu, ale když už někdo pojmenuje svůj výrobek tak sebejistě, měla by tomu jeho funkčnost odpovídat. U modelu BSG-39 Winner MLC, tedy prostřední varianty z trojice modelové řady Winner, je rozhodně na místě univerzálnost a perfektní adaptace, ale nepředbíhejme.

Grilamidový rámeček v horním provedení je poměrně tuhý, ovšem zakončení nožiček s integrovanou pryží je až abnormálně pružné, takže se skvěle přizpůsobí třeba při jízdě s čepicí. Pryžový nánosník dovolí rovněž tvarovou přizpůsobivost kořeni nosu, takže lze brýle velice dobře usadit. Jejich šířka zvládne i širší obličej a shora vprostřed neprosvítá. Rovněž odklon zorníků od obličeje je ve spodní části dobře nastavený, takže tudy příliš netáhlo. Naopak ventilace byla silnou vlastností tohoto modelu a nedocházelo tak často k nežádoucímu zamlžování. Zakřivení zorníků pak bylo přirozené, takže terénní vlny nebyly zkreslené. Použitá tmavá skla v lesklém provedení byla velice příjemná při zimním slunci, kdy dokázala dobře zvládnout ostré paprsky v nízkém úhlu a v odrazu od sněhu. Na druhou stranu, jízda v lese a přechody ze světla do stínu byly rovněž velice přirozené a co se zatmavení týče, zvládnou zorníky jak slunečný, tak zamračený den. Není to ovšem nutnost, protože balení v ceně 1090 korun obsahuje ještě čirá a žlutá skla, takže brýle lze vozit opravdu za všech podmínek.

Výměna skel je pak jednoduchá díky dvojici zobáčků, ovšem tradičně vyžaduje určitý grif, aby nedošlo k poškození rámečku.

Kdo by chtěl mít jednodušší o stovku levnější verzi s kouřovými skly, může sáhnout po stejnojmenném modelu, ovšem bez koncovky MLC, a fajnšmekři naopak mohou zvolit fotochromatické provedení PH, dražší o osm set korun. Testovaná verze se dodává v bílo-modrém nebo černo- červeném provedení.

(už)

datum: 17.02.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign