Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

700 závodníků na Limar Ratibořickém maratonu

LIMAR RATIBOŘICKÝ MTB MARATÓN přilákal do Úpice 700 závodníků

(tisková zpráva pořadatele akce)

V neděli 25. dubna se jel v Úpici 3. ročník Limar Ratibořického MTB maratónu.
48 km dlouhá trasa vedoucí, krásnou krajinou bratří Čapků a Babiččina údolí, začátek cyklistické sezóny a doslova nádherné počasí bylo důvodem rekordní účasti téměř 700 závodníků ve věku od 3 do 70 let.

Těsně před dvanáctou hodinou bylo v areálu místního všesportovního areálu připraveno pole hlavního závodu, jehož startovní listina čítala 543 jmen. Po výkladu trasy a minutě ticha za zesnulého kamaráda pořadatelů Jirky Cejzlara (Ratibořický maratón se jede jako jeho ceremoniál) bylo vše připraveno ke startu a s úderem dvanácté hodiny ho obstarali členové klubu vojenské historie výstřelem z pušek.

y1

První tři kilometry až pod stoupání na hrad Vízmburk se startovní pole mírně natahovalo, ale bylo stále konzistentní. To až výšlap po panelce a dále terénem byl prvním sítem závodníků. Na špici se začala formovat skupinka největších favoritů na přední umístění, ve které byli mimo jiné Franta Žilák, Michal Kaněra, Jakub Šilar, Petr Sulzbacher a Pavel Adel. Ve výborné formě jedoucího Sulzbachera však postihl defekt a tak musel více jak polovinu závodu dotahovat manko způsobené opravou. Mezi tím se od ostatních utrhl Kaněra se Šilarem, kteří spolu jeli v úniku až do posledního sjezdu z Boušína k řece Úpě. Tady měl naopak drobné technické problémy Jakub Šilar, čehož Michal Kaněra využil a osamocen si dojel do cíle pro své první vítězství Ratibořického maratónu. Zapíše se tak na putovní pohár vedle dosavadních vítězů Franty Žiláka, Tomáše Vokrouhlíka a Jana Hrušky. Pro stříbrnou medaili si dojel se ztrátou téměř minuty a půl Jakub Šilar. Velký boj o třetí místo pak svedla pětičlenná skupinka jezdců, ze které nakonec vyšel vítězně Pavel Adel. V kategorii žen vyhrála suverénním způsobem Petra Tlamková s osmi minutovým náskokem na druhou Lucii Vláškovou. Na třetí pozici dojela Aneta Pražáková.

y2
Vedle hlavního závodu se jel také vložený závod pro děti. Kadeti a žáci vyrazili na okruh dlouhý 12 km vedoucí okolo hradu Vízmburk, pro kategorie předškolní a přípravka pak byly přichystány krátké okruhy uvnitř areálu. Na start se jich dohromady postavilo téměř 130. Novinkou v programu pak byla recesistická jízda historických kol a pleček jejíž trasa vedla stejně jako závod dětí okolo hradu Vízmburku.

Děkujeme všem závodníkům za účast a celému pořadatelskému týmu za pomoc při zajištění závodu. Těšíme se na další shledání třeba při Festivalu cyklistiky (25. – 27. června) nebo dalším ročníku Ratibořického maratónu (24. 4. 2011).

 

Kompletní výsledky všech závodůa fotografie najdete na www.ratiborickymaraton.cz
datum: 27.04.10 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign