cratoni

Závěsy a záclony Praha

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

700 závodníků na Limar Ratibořickém maratonu

LIMAR RATIBOŘICKÝ MTB MARATÓN přilákal do Úpice 700 závodníků

(tisková zpráva pořadatele akce)

V neděli 25. dubna se jel v Úpici 3. ročník Limar Ratibořického MTB maratónu.
48 km dlouhá trasa vedoucí, krásnou krajinou bratří Čapků a Babiččina údolí, začátek cyklistické sezóny a doslova nádherné počasí bylo důvodem rekordní účasti téměř 700 závodníků ve věku od 3 do 70 let.

Těsně před dvanáctou hodinou bylo v areálu místního všesportovního areálu připraveno pole hlavního závodu, jehož startovní listina čítala 543 jmen. Po výkladu trasy a minutě ticha za zesnulého kamaráda pořadatelů Jirky Cejzlara (Ratibořický maratón se jede jako jeho ceremoniál) bylo vše připraveno ke startu a s úderem dvanácté hodiny ho obstarali členové klubu vojenské historie výstřelem z pušek.

y1

První tři kilometry až pod stoupání na hrad Vízmburk se startovní pole mírně natahovalo, ale bylo stále konzistentní. To až výšlap po panelce a dále terénem byl prvním sítem závodníků. Na špici se začala formovat skupinka největších favoritů na přední umístění, ve které byli mimo jiné Franta Žilák, Michal Kaněra, Jakub Šilar, Petr Sulzbacher a Pavel Adel. Ve výborné formě jedoucího Sulzbachera však postihl defekt a tak musel více jak polovinu závodu dotahovat manko způsobené opravou. Mezi tím se od ostatních utrhl Kaněra se Šilarem, kteří spolu jeli v úniku až do posledního sjezdu z Boušína k řece Úpě. Tady měl naopak drobné technické problémy Jakub Šilar, čehož Michal Kaněra využil a osamocen si dojel do cíle pro své první vítězství Ratibořického maratónu. Zapíše se tak na putovní pohár vedle dosavadních vítězů Franty Žiláka, Tomáše Vokrouhlíka a Jana Hrušky. Pro stříbrnou medaili si dojel se ztrátou téměř minuty a půl Jakub Šilar. Velký boj o třetí místo pak svedla pětičlenná skupinka jezdců, ze které nakonec vyšel vítězně Pavel Adel. V kategorii žen vyhrála suverénním způsobem Petra Tlamková s osmi minutovým náskokem na druhou Lucii Vláškovou. Na třetí pozici dojela Aneta Pražáková.

y2
Vedle hlavního závodu se jel také vložený závod pro děti. Kadeti a žáci vyrazili na okruh dlouhý 12 km vedoucí okolo hradu Vízmburk, pro kategorie předškolní a přípravka pak byly přichystány krátké okruhy uvnitř areálu. Na start se jich dohromady postavilo téměř 130. Novinkou v programu pak byla recesistická jízda historických kol a pleček jejíž trasa vedla stejně jako závod dětí okolo hradu Vízmburku.

Děkujeme všem závodníkům za účast a celému pořadatelskému týmu za pomoc při zajištění závodu. Těšíme se na další shledání třeba při Festivalu cyklistiky (25. – 27. června) nebo dalším ročníku Ratibořického maratónu (24. 4. 2011).

 

Kompletní výsledky všech závodůa fotografie najdete na www.ratiborickymaraton.cz
datum: 27.04.10 - kategorie: Sport
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign