deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

4Ever Therapy - test kola

4Ever Therapy

To nejlepší z obou světů v sobě snoubí karbonový cross Therapy domácí značky 4Ever. Jezdci, který hledá rychlost a pohodlí na silnici i v lehkém terénu, dopřeje kromě raketového zrychlení a příznivé hmotnostii výraznou míru komfortu. Kočičí hlavy, hliněné stezky rozryté od traktorů, kořenité pasáže, tam všude je cítit výrazný rozdíl oproti duralovým rámům, karbon totiž pohltí a ztlumí velkou část vibrací a komfort jízdy posouvá do zcela jiné dimenze.

4Ever TherapyPřitom cena kola 37 499 Kč není nijak závratná, přihlédneme-li k materiálu rámu i výbavě kola. Karbonový rám využívá v nejnamáhanějších partiích, tedy u řízení a středového složení, služeb vláken vysokého modulu pevnosti. Díky použití těchto vláken, ale také profilaci trubek, je rám velmi tuhý. Design rámu plně koresponduje s MTB závodními rámy z Exclusive Collection, oproti nim pružina a olejové tlumení s možností nastavení rychlosti odskoku jsou samozřejmostí. Vidlice je dokonce vybavena novou generací dálkového ovládání lockoutu z řídítek, jehož tvar i funkci můžeme pochválit jako zcela funkční. Na vidlici nechybí úchyty pro nosič, takže ani takto exkluzivní stroj není pouze sportovním kolem, ale lze ho využít i pro expedice s brašnami. Ostatní osazení patří k tomu lepšímu středu, nikde se nešetřilo, všechny komponenty pocházejí od renomovaných značek shimano, Avid, FSA, Mavic, Fizik a Schwalbe. 4Ever Therapy se prodává ve velikostech 17,7", 19", 21" a 23", přičemž testovaná devatenáctka váží i s SPD pedály pouhých 11,5 kg!

Jízda

4Ever TherapyNízká hmotnost, tuhost rámu i lehký obvod kol s plášti Racing Ralph se projeví na špičkové akceleraci. Jak by také ne, vždyť se jedná o jeden z nejlepších krosů na trhu. Sportovní posed, kdy rovná řídítka s představcem délky 100 mm se 6° sklonem je možné díky dostatku podložek ještě snížit, k rychlé jízdě přímo vybízí.Středně dlouhý rám však nejen umožní zalehnutí za řídítka, ale i snadné ovládání kola v táhlých zatáčkách. Díky nízké obvodové hmotnosti kol není problém rychle korigovat směr, efekt setrvačníku, známý u těžkých plášťů, se u těchto kol nekoná. Větší průměr kol se také podílí na vyšším pohodlí jízdy. Vysoká tuhost horních vzpěr zadní stavby, které jsou k sedlové trubce napojeny přes monostay, zajišťuje minimální 4Ever Therapyroztahování vzpěr vlivem ráfkové brzdy. Napojení řetězových vzpěr k přednímu trojúhelníku mohutným blokem karbonu pak zajistí spolu s jejich vertikálním zploštěním prakticky dokonalý přenos síly na zadní kolo. Fantastický pocit zažije jezdec, zvyklý na duralové kolo, na nerovném povrchu. Absorpce vibrací je příkladná a kolo se skoro nad povrchem jakoby vznáší. Kdybychom měli Therapy přirovnat k vozu, pak bychom si vybrali limuzínu s nejsilnějším motorem, která v sobě snoubí komfort a akceleraci. Kolo 4Ever tedy udělá radost každému sportovně založenému cyklistovi, jenž ouží po rychlosti a pohodlí, ale těžký terén mu je cizí. Za 37 499 Kč získá lehký a vyvážený stroj, který mu jeho choutky uspokojí.

4Ever Therapy

datum: 08.06.10 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign