deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

3F Windproof

Rukavice 3F Vision Gloves 2112

Značku 3F Vision si automaticky spojujeme primárně s kvalitními, nejen cyklistickými brýlemi. Tento domácí výrobce má však ve svém neustále se rozšiřujícím sortimentu rovněž lyžařské přilby, zateplené kukly či cyklistické rukavice, letní i zimní. A právě z posledně jmenovaného soudku jsou zateplené membránové rukavice 3F Vision Gloves 2112, jež jsou novinkou této zimní sezóny.


S cenovkou 499 korun se dané rukavice zajisté zařadí k nejprodávanějším modelům. Jejich určení na kolo i na běžecké lyžování je logické a současně velmi praktické. Nejdůležitější částí rukavic je v tomto případě hlavně svrchní díl, ušitý z membránového materiálu NoWind zaručujícího perfektní ochranu nejen před dotěrným ledovým vzduchem, ale i před promoknutím. Vysoká míra vodoodpudivosti se jistě hodí při najíždění kilometrů v předjaří, kdy teploty mnohdy jen sotva překračují nějakých deset stupňů. Samotná vrstva zateplení, tedy gramáž základního materiálu, patří v dané kategorii k průměru, což opět oceníme při teplotách spíše nad nulou. Model 2112 není vyloženým „drtičem mrazu", a jeho výhoda je především v univerzalitě - skvěle poslouží i při svižné jízdě na běžkách, kde zbytečně vysoká míra zateplení opět není žádoucí. Vnitřní vrstva tvořená jemným fleecem je výhodou nejen z hlediska funkční termoizolace, ale i tím, že je velmi příjemná na omak. Současně chválíme, že je membránový materiál skutečně (alespoň z části) prodyšný, takže ani při teplotách okolo deseti stupňů jsme se v rukavicích na silničním kole zbytečně nevařili.


Dlaňová část tvořená odolnou syntetickou kůží je klasikou, zde však v oblasti palce nalezneme poměrně luxusní „non-slip" Amaru, navíc doplněnou natištěným protiskluzovým potiskem na ukazováku, prostředníku i na dlani samotné. Svrchu palce pak nechybí praktické, velmi jemné froté, ocenili jsme rovněž skvěle funkční elastickou manžetu zajišťující perfektní překrytí s rukávem bundy či dresu. Zapínání na suchý zip je svou plochou rozměrné, a tedy skvěle zvládnutelné i rukou v rukavici. Líbila se nám taktéž přítomnost vysoce kvalitního suchého zipu, předcházejícího zatrhávání jemnějších materiálů při společném praní.
Za pětistovku jsou dané rukavice rozhodně dobrou koupí. Z hlediska funkce použitých materiálů jim není co vytknout a totéž platí o střihu. Ten je anatomický, perfektně obepínající ruku a respektující linii prstů. Díky tomu se ani při stisku tenčího gripu rukavice na dlani zbytečně nekrabatí, takže i zde vše bez připomínek. Ocenili jsme bohaté využití reflexních prvků dávajících rukavicím, díky zakomponování do grafiky, současně líbivý vzhled.
Rukavice 3F Vision Gloves 2112 jsou nabízeny pouze v černé barvě, a to ve velikostech XS až XXL.
(kad)

 

Plusy: funkce membránového materiálu a míra zateplení, střih, množství reflexních prvků

Minusy: nenalezli jsme

datum: 07.07.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign