deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

3F Version fotochromaticky

Jednou z dalších novinek domácí značky 3F pro letošní sezónu jsou brýle nazvané Version, přičemž my jsme je dostali k dispozici v podobě modelu s kódovým označením 1704, a to v nepřehlédnutelné „neonové“ barvě. Pro daný model jsou charakteristické kouřové zorníky nejen s polarizační, ale hlavně s fotochromatickou úpravou. Tato automatická úprava zatmavení, v závislosti na vnějších světelných podmínkách, je v praxi velmi příjemná a navíc praktická. Pakliže hledáme jediné brýle, v nichž spokojeně absolvujeme naprostou většinu vyjížděk či dokonce závodů v průběhu celého roku, jsme u daného modelu na správné adrese. Funkce automatického zatmavení zorníků je u značky 3F prověřená již celou řadou let.

Námi zkoušené brýle se dodávají v podobě paketu, tedy v pevném transportním pouzdru s dalším párem výměnných skel, tentokrát čirých. Tím pádem daný model využijeme úplně kdykoli, včetně nočních vyjížděk či třeba na běžkách, v nepříznivých světelných podmínkách. Typický pro model Version je ostře řezaný tvar rámečku, který je vyroben z vysoce odolného materiálu Grilamid TR90. Celková šířka a pružnost rámečku zaručují značnou univerzalitu, jež je podtržena plně nastavitelným nánosníkem. Tento prvek, spojující většinu novinek kolekce 2018/2019, je v praxi bezvadně funkční a s jeho pomocí si nastavíme výšku usazení brýlí vůči očím, ale v určitém rozsahu také jejich předsazení vůči obličeji. Pryžové dosedací plochy s kovovým základem jsou hodně variabilní a gumové protiskluzové inserty najdeme také na sklopných nožičkách.

Kouřová úprava fotochromatických zorníků se dle světelné intenzity mění v rozsahu filtru kategorie 2 až 3. Samotná změna zatmavení je velmi rychlá a prakticky nepostřehnutelná, v tomto směru nelze mít k použitým sklům jedinou připomínku. Zatmavení kategorie 2 je navíc natolik univerzální, že brýle bez problémů použijeme i při zatažené obloze, byť ve vyloženém lesním šeru je pak možná raději odložíme, případně použijeme čirá skla. Výhodou je polarizační úprava, potlačující nežádoucí odlesky a podporující vnímavost barev. Tuto úpravu jezdec příliš neregistruje, vlastně pouze vnímá fakt, že jsou skla očím velmi příjemná.

Cena 1599 korun za paket s výměnnými skly je zcela adekvátní. Za tyto peníze získáme bezvadně padnoucí brýle s hodně univerzálním použitím, prakticky na kterékoli outdoorové aktivity. Ostře řezané rysy obruby působí hodně moderně a z pohledu ryze cyklistického jsou nemalou výhodou rozměrná skla, s nízko umístěnou spodní hranou. Ta je stále v dostatečném předsazení vůči lícním kostem, současně však předchází nežádoucímu foukání do očí ve vysokých rychlostech. A tak by to mělo být.

(kad)

 

 

datum: 20.01.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign