penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

3F Version fotochromaticky

Jednou z dalších novinek domácí značky 3F pro letošní sezónu jsou brýle nazvané Version, přičemž my jsme je dostali k dispozici v podobě modelu s kódovým označením 1704, a to v nepřehlédnutelné „neonové“ barvě. Pro daný model jsou charakteristické kouřové zorníky nejen s polarizační, ale hlavně s fotochromatickou úpravou. Tato automatická úprava zatmavení, v závislosti na vnějších světelných podmínkách, je v praxi velmi příjemná a navíc praktická. Pakliže hledáme jediné brýle, v nichž spokojeně absolvujeme naprostou většinu vyjížděk či dokonce závodů v průběhu celého roku, jsme u daného modelu na správné adrese. Funkce automatického zatmavení zorníků je u značky 3F prověřená již celou řadou let.

Námi zkoušené brýle se dodávají v podobě paketu, tedy v pevném transportním pouzdru s dalším párem výměnných skel, tentokrát čirých. Tím pádem daný model využijeme úplně kdykoli, včetně nočních vyjížděk či třeba na běžkách, v nepříznivých světelných podmínkách. Typický pro model Version je ostře řezaný tvar rámečku, který je vyroben z vysoce odolného materiálu Grilamid TR90. Celková šířka a pružnost rámečku zaručují značnou univerzalitu, jež je podtržena plně nastavitelným nánosníkem. Tento prvek, spojující většinu novinek kolekce 2018/2019, je v praxi bezvadně funkční a s jeho pomocí si nastavíme výšku usazení brýlí vůči očím, ale v určitém rozsahu také jejich předsazení vůči obličeji. Pryžové dosedací plochy s kovovým základem jsou hodně variabilní a gumové protiskluzové inserty najdeme také na sklopných nožičkách.

Kouřová úprava fotochromatických zorníků se dle světelné intenzity mění v rozsahu filtru kategorie 2 až 3. Samotná změna zatmavení je velmi rychlá a prakticky nepostřehnutelná, v tomto směru nelze mít k použitým sklům jedinou připomínku. Zatmavení kategorie 2 je navíc natolik univerzální, že brýle bez problémů použijeme i při zatažené obloze, byť ve vyloženém lesním šeru je pak možná raději odložíme, případně použijeme čirá skla. Výhodou je polarizační úprava, potlačující nežádoucí odlesky a podporující vnímavost barev. Tuto úpravu jezdec příliš neregistruje, vlastně pouze vnímá fakt, že jsou skla očím velmi příjemná.

Cena 1599 korun za paket s výměnnými skly je zcela adekvátní. Za tyto peníze získáme bezvadně padnoucí brýle s hodně univerzálním použitím, prakticky na kterékoli outdoorové aktivity. Ostře řezané rysy obruby působí hodně moderně a z pohledu ryze cyklistického jsou nemalou výhodou rozměrná skla, s nízko umístěnou spodní hranou. Ta je stále v dostatečném předsazení vůči lícním kostem, současně však předchází nežádoucímu foukání do očí ve vysokých rychlostech. A tak by to mělo být.

(kad)

 

 

datum: 20.01.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign