Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

3F polarizačně

3F polarizačně

Značka 3F Vision má v nabídce nepřeberné množství kvalitních brýlí, od čistě sportovních pro cyklistiku či lyžování, až po speciální motokrosové nebo třeba civilní. Naším testem prošel cyklistický model Leader s kódovým označením 1292, náležící do kolekce Sport Racing. K jeho hlavním charakteristikám patří především vybavení technologií Polarized, tedy horizontálním polarizačním filtrem zorníků.

Základem testovaného modelu je plastový nosník s klopnými nožičkami vybavenými odolným kovovým pantem. Toto řešení v kombinaci s dostatečnou pružností použitého materiálu zajišťuje brýlím vysokou životnost, bez případných obav při nutnosti roztažení brýlí na širší obličej. Nánosník je vybaven pryžovými dosedacími plochami, gumové protiskluzové inserty nechybí ani na nožičkách. Celkový tvar brýlí poskytuje dokonalé usazení na obličeji, výška a tvarování skel pak celkem účinně zabraňují nežádoucímu foukání do očí ve vyšších rychlostech.

bryle_3f

Samotná polarizační úprava zorníků se nám osvědčila například při ježdění ve sněhu, ať už na biku či na běžkách. Stejně tak funkční by ovšem měla být třeba v případě mokré silnice, neboť jejím úkolem je potlačení odraženého světla. Laicky řečeno to znamená, že se například vodní hladina či sněhová pokrývka tolik neleskne. V praxi se použitá skla díky jejich příjemnému kouřovému zatmavení ukázala jako ideální především při jasnějším počasí, ovšem i při jízdě ve stínu, například při vjetí do lesa, byla bez problémů použitelná. Polarizační úprava byla lépe postřehnutelná ve chvíli, pokud si uživatel při jízdě na sněhu nebo na mokré vozovce vyměnil brýle za klasické, tedy postrádající polarizační skla. Bez tohoto přímého porovnání se zorníky testovaných brýlí jevily jako klasické, ovšem velice příjemné a bez jakýchkoli zkreslujících tendencí.

Za cenu 649 korun se v případě brýlí 3F Leader 1292 rozhodně jedná o dobře utracené peníze.

datum: 15.04.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Samotná polarizační úprava zorníků se nám osvědčila například při ježdění ve sněhu, ať už na biku či na běžkách. Stejně tak funkční by ovšem měla být třeba v případě mokré silnice

    20.06.13, 11:36:24
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign