deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

3F Photochromic

Značka 3F Vision má ve své nabídce celou řadu cyklistických brýlí s technologií Photochromic, tedy se samozabarvovacími skly. Většinou si však v takovém případě vybavíme zorníky s čistě kouřovým, hnědým či namodralým zabarvením, jež v závislosti na světelné intenzitě mění své zatmavení. Tentokrát zde však nemáme „standardní sluneční“ model s tmavými skly, který jsme již testovali vícekrát, ale prakticky tutéž technologii aplikovanou na žluté zorníky, které nám skvěle poslouží třeba za snížené viditelnosti.

Testovaný model nese označení 1627 Photochromic a z hlediska použitého tvaru se jedná o osvědčenou klasiku domácí značky. Bíle lakovaný rámeček z velmi houževnatého, a tudíž odolného materiálu Grilamid TR90 je svým tvarováním ideální pro užší či středně široký obličej. Na velmi příjemném usazení se podílejí sklopné nožičky s poddajnou konstrukcí a protiskluzovými inserty. Nánosník s pryžovými dosedacími plochami nabízí ideální rozevření, takže výškové usazení na obličeji je příkladné a brýle se v tomto ohledu snaží být co nejuniverzálnější.

Tvarování polykarbonátových skel je současně atraktivní i funkční. U 3F se rozhodli nejít cestou sice možná módního, ale leckdy tak trochu zbytečného retro vzhledu, a model 1627 Photochromic díky tomu působí na obličeji velmi lehce. Současně nabízí dobrou ochranu vůči větru, a byť velkoplošné zorníky jsou v tomto směru k očím ještě přátelštější, není na co si stěžovat. Samotná fotochromatická úprava skel je v reálu plně funkční a rychlost adaptace na konkrétní světelné podmínky hodně rychlá. Pakliže se na její průběh vyloženě nesoustředíme, tak i bez znatelného zpoždění. Změna zatmavení probíhá stejně příkladně jako u jiných modelů 3F vybavených shodnou technologií, ovšem na tmavších kouřových sklech. Také zde se změna zatmavení odehrává mezi kategoriemi jedna až tři, a to z ostře žluté do žlutošedé barvy. Za šera působí skla, jako by byla někde na pomezí čirých a žlutých, s jasně patrným rozjasňujícím efektem dobře vykreslujícím veškeré nerovnosti cesty před námi. Podobně příjemně skla působila také při lehce zatažené obloze, a nijak nepřátelská nebyla k našim očím ani za ostrého slunce. Tam sice ze své podstaty úplně nepatří, ale pakliže nás na cestě zastihne výrazná změna počasí a rozjasní se, i v takový okamžik stále dobře plní svůj účel. Nicméně by se nám líbilo, kdyby byly k brýlím přiloženy i standardní kouřové zorníky pro vyloženě slunečné počasí. V paketu nalezneme náhradní čirá skla, která sice také přijdou vhod, ale za šera je žluté zorníky často zastoupí.

Výměna skel je jednoduchá a velmi rychlá. Pakliže chytíme správný grif, povede se nám to bez jakéhokoli upatlání zorníků. Cena 1599 korun zahrnuje pevné transportní pouzdro se zapínáním na zip a navíc i látkový obal z jemné textilie sloužící také pro případné vyleštění skel.

(kad)

 

 

datum: 23.08.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign