katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

3F na kolo i běžky

Přestože si domácí značku 3F Vision spojujeme primárně se širokou kolekcí brýlí, ryze cyklistických, sportovních i civilních, tak v její nabídce nalezneme rovněž kvalitní rukavice, zimní zateplené modely nevyjímaje. My jsme otestovali ty s kódovým označením 1532 a cenovkou 499 korun. Jestliže jsme v nadpisu zmínili kolo i běžky, tak realita je skutečně taková, že pro oba sporty jsou tyto rukavice ideální.

Základem modelu je svrchní díl využívající vysoce funkční protivětrnou membránu No Wind, funkčně prakticky totožnou se známým a dražším Windstopperem. Kombinace této textilie s pružným profilovaným softshellem, použitým na horních kloubech prstů, je velmi praktické, neboť navyšuje celkovou flexibilitu použitého střihu. Podobný nepromokavý materiál (podobný neoprenu) nalezneme také shora manžety, ovšem již bez příčného drážkování. Stahování pomocí pásku se suchým zipem je klasikou, naopak nadstandardním prvkem je tenká paspule z reflexního materiálu, kterou by podle nás měly disponovat všechny zimní rukavice.

Dlaň je tvořena syntetickou kůží Amara, jež je dostatečně odolná a netvrdne po uschnutí promočených rukavic. Decentnější polstrování najdeme na několika dlaňových panelech a bezprostředně pod prsty nechybí hodně praktické zesílení s protiskluzovou úpravou. Tentýž úkol má také použití „mřížkované“ Non-Slip Amary v partii mezi palcem a ukazovákem, fungující současně jako vyztužení nejzatěžovanější části rukavic.

Použitému střihu není co vytknout a ve své cenové kategorii patří testované rukavice k těm nejpropracovanějším. Týká se to jak celé hřbetní části, tak anatomického vytvarování horní linie prstů. Jinými slovy, je zde použit střih dokonale padnoucí na ruku a pochvalu zasluhuje také odstupňování jednotlivých velikostí. Líbilo se nám použití elastického materiálu v místech, kde je potřeba navýšit celkovou pružnost – pro ničím neomezený ohyb prstů. Nadstandardní je i délka manžety, dokonale kryjící zápěstí a umožňující optimální překrytí s rukávem bundy. Stahování se suchým zipem bude výhodou i v případě, pokud jsme zvyklí vozit rukávy bundy částečně přetažené přes rukavici, neboť zde nedochází k nežádoucímu vyhrnování. Přesuneme-li se k partii dlaně, i zde je vše správně. Minimum polstrování určitě není na škodu a nahrává univerzalitě, tedy použití na bike i silnici. V tomto ohledu nám vyhovoval tenčí měkčený insert zespodu palce, což je prvek, s nímž jsme se u jiných cyklistických rukavic zatím nesetkali, a přitom má svůj jasný přínos. V případě cyklistického použití je tedy vše ideální, a stejně tak při běžeckém lyžování nebyl sebemenší důvod ke stížnostem. Provedení dlaně je totiž zdařilým kompromisem zajišťujícím velmi jistý úchop, aniž by protiskluzové prvky jakkoli omezovaly volnost rukojeti běžecké hůlky při odrazu.

Budeme-li totiž dodržovat správné zásady odrazu při běžeckém lyžování, tak v zadní úvrati našeho zápěstí necháváme hůlku zcela volně, abychom ji při následném pohybu vpřed opět pevně chytili. Celá řada ryze cyklistických rukavic je právě z důvodu výraznější protiskluzové úpravy dlaně pro běžky nevhodná, naopak rukavice 3F 1532 nám perfektně vyhovovaly. Míra zateplení patří ke zlatému středu a většině uživatelů bude na kole pravděpodobně vyhovovat i při teplotách okolo nuly. Jemný počes uvnitř rukavic je pak hodně příjemný na omak, takže i v tomto ohledu jsme byli spokojeni.

Testované rukavice jsou nabízeny ve velikostech XS až XXL, a to v černé barvě nebo v červeno-černé či bílo-černé kombinaci.

(kad)

 

 

datum: 28.06.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign