Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

3F i na ruce

Značku 3F Vision známe především díky její velice široké kolekci brýlí, sportovních i čistě cyklistických. V nabídce 3F však najdeme také rukavice, a to nejen ty zimní, ale rovněž letní – bezprsté i prstové. My jsme vyzkoušeli jednu z letošních novinek, a sice rukavice s kódovým označením 2110, s cenovkou 429 korun.

Základem rukavic se stala dlaň z odolné syntetické kůže Amara, doplněné čtveřicí gelových insertů zajišťujících lepší tlumení otřesů. Dlaňová část je členěna poměrně jednoduše, ovšem rozložení tlaku je velmi příjemné, ať už svíráme hrubší bikové gripy, či omotávku silničních řídítek. Ani při sevření se dlaň nadměrně nekrabatí, na čemž má zásluhu i příkladně provedený anatomický střih rukavic jako celku. Propracovaněji působí hřbetní část, jež kombinuje hned čtyři různé materiály – pro co nejlepší tvarovou a velikostní přizpůsobivost, ale i z důvodu prodyšnosti či celkové odolnosti. Standardní lycra je zde zkombinována s vysoce elastickou tenkou nylonovou pleteninou, dále s froté materiálem na palci a se syntetickou kůží na vnější malíkové straně. Zapínání je řešeno klasicky, tedy páskem se suchým zipem, jemuž nechybí plastická grafika a nápis 3F.

Celkově nemáme k rukavicím připomínky, z hlediska usazení na ruce jim skutečně není co vytknout. Jejich provedení je sice dostatečně vzdušné na letní použití, ale současně nabídne příjemný komfort i při „přechodových“ teplotách mezi dvanácti a patnácti stupni. Nám proto rukavice dělaly spolehlivé parťáky při najíždění kilometrů na samém počátku jara. Životnost rukavic je bezproblémová, přestože u nich nenajdeme výraznější zesílení nejnamáhanějších partií dlaně či prostoru mezi palcem a ukazovákem. Ocenili jsme přítomnost klasického froté „potítka“, které přijde ke slovu zvlášť v letním horku. Stejně tak spokojeni jsme byli se snadným natahováním i stahováním propocených rukavic – střih je sice anatomický, ale současně nikoli zbytečně těsný, tedy za předpokladu zvolení odpovídající velikosti.

(kad)

 

 

 

datum: 17.10.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign