Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

3F fotochromaticky

Samozabarvovací úprava nebývá u téměř čirých, tedy jen neznatelně zabarvených skel právě obvyklá, musíme však uznat, že je nadmíru praktická. Přesvědčily nás o tom brýle značky 3F Vision, konkrétně model 1445 Photochromic. Tyto na první pohled čiré brýle totiž disponují zorníky se schopností samozabarvení v rozsahu 0 až 2. Značná univerzalita použití je tedy logická, navíc se model vyznačuje nadstandardně příjemným usazením na obličeji, vyplývajícím z promyšleného, byť na pohled celkem jednoduchého vytvarování.

Kovově šedý rámeček z materiálu Grilamid TR90 je velmi lehký a současně odolný – pružnost materiálu a tvarová přizpůsobitelnost brýlí prakticky všem šířkám obličeje jsou vyloženě příkladné. Shodli jsme se, že tyto brýle seděly prakticky každému, kdo je vyzkoušel, což určitě nebývá obvyklé. Zásluhu na tom má nejen vhodně rozevřený nánosník, ale především minimalistické sklopné nožičky, které mají snahu se roztáhnout v závislosti na šířce hlavy. Přitom brýle výborně sedí i na užším obličeji. Nechybí protiskluzové inserty v nožičkách, ještě zlepšující pocit z usazení.

Nyní již ale ke sklům, která jsou u testovaného modelu tím nejdůležitějším. Jejich tvaru není moc co vytknout, přestože nejsou zorníky příliš vysoké, do očí nadměrně nefouká ani při rychlé jízdě. Samotná fotochromatická úprava je v praxi skutečně znát, byť jsme se na její funkci museli vyloženě zaměřit. Jednoduše řečeno, v lesním šeru a za tmy se brýle chovají jako standardní čiré. Na slunečním světle, a ani nemusí být extra silné, se automaticky lehce zatmaví a zorníky se stanou mírně kouřovými. V tom okamžiku jsou někde napůl cesty mezi běžným čirým a kouřovým sklem, na nějž jsme zvyklí ze slunečních brýlí. I v ten okamžik mají o něco blíže spíš k čirému provedení, ale kouřový nádech je znát a za slunečního světla dokáže ulevit očím. Z našeho pohledu jsou tyto brýle naprosto ideální pro ježdění v terénu, případně pro vyjížďky, u nichž je pravděpodobnost, že se budeme vracet za šera či za tmy, přestože vyrážíme za sluníčka.

Cena brýlí 1445 Photochromic je 1349 korun, je v ní zahrnuto  rovněž pevné transportní pouzdro a textilní sáček současně sloužící k vyleštění skel.

(kad)

 

 

datum: 09.06.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign