Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

300G propadlo!

Brzdové destričky 3G

V případě brzdových destiček musí být za všech okolností kvalita na prvním místě, neboť včasné a účinné zastavení, nebo naopak nezastavení může rozhodovat o našem životě. Na vlastní kůži jsme však otestovali brzdové destičky, které nejenže nesplnily základní požadavky na životnost, ale navíc si je dovolíme z naší vlastní zkušenosti označit za vyloženě nebezpečné. Tyto destičky byly od značky 300G a jsou bohužel zcela běžně dostupné na domácím trhu, a to za cenu 335 korun.

300G

Naším testem prošlaverze s kódovým označením DK-65, jež je určena pro brzdy Avid Elixir, k samotnému testu pak došlo na přední brzdě Elixir R se 160mm kotoučem. Dovozce u těchto destiček uvádí, že jsou vyrobeny z kvalitní, vysoce odolné směsi pro optimální brzdný účinek. Již velice krátká praktická zkušenost nám však ukázala, že tomu tak být nemusí. V podmínkách, které bychom označili za zcela optimální, tedy za úplného sucha a v nepříliš náročném terénu, nám totiž z brzdové směsi na destičkách zbyla po padesáti (!!!) kilometrech zhruba polovina. Směs po jediné vyjížďce v celkově rovinatějším terénu nejenže takto znatelně ubyla, ale navíc se začala po svých okrajích výrazně drolit, což je dobře patrné i na samotné fotografii. V případě běžného dobrzďování jsme s výkonem sice neměli problém, ale rozčarování nás čekalo ve sjezdech. Během oněch padesáti kilometrů jsme totiž přední brzdu dvakrát úplně uvařili, a to byla odvzdušněná a celkově ve špičkové kondici. K úplnému uvaření destiček přitom došlo již po tři sta metrů dlouhém úseku nepřetržitého brzdění. V obou případech se jednalo o zcela standardní sjezd, poprvé v terénu, podruhé ve městě, konkrétně v Mělníce, od Zámecké vyhlídky směrem k mostu přes Labe. Brzdová páka přední brzdy se po přibližně dvou stech metrech silnějšího brzdění začala výrazně propadat, brzdný účinek zeslábl na absolutní minimum a byli jsme rádi, že se kolo vůbec podařilo zastavit. Nepřehlédnutelný byl jak výrazný kouř od přední brzdy, tak i značný zápach spáleniny, jehož se brzdová směs již poté nezbavila.

Destičky tedy po jediné jízdě putovaly na reklamaci k maloobchodnímu prodejci, který nám je ochotně vyměnil za kus od jiné značky, s nímž již problémy nebyly. Každopádně testované brzdové destičky 300G u nás propadly na celé čáře.

(kad)

datum: 20.04.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign