cratoni

Závěsy a záclony Praha

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

eurobike2018

2x10

Ondřej Novák: Dobrý den, chtěl bych se zeptat do nedávna jsem na svým horským kole měl 3x8 převody, a teď jsem si koupil Focus Black FOrest, který má 2x10 převody a nikde jsem nenašel jak správně řadit. U 3x8 bych chápal že 1x 1-4 - 2x 5-6 - 3x 7-8. Jenže teď nevím někdo říká, že na první ve předu můžu mít 1-8 vzádu a na druhý ve předu 9 a 10 převod a někdo zase říká, že je to jedno, že na první ve předu můžu jet 1-10 a to samý na druhý převod tak teď nevím.. Jak to tedy je? Prosím poraďte :) Děkuji Ondra

Odpověď Cykl.cz

U dvojpřevodníku logicky platí, že na větší lze jezdit všechny pastorky, ideálně vynechat největší, abyste už tolik nepřepínal přehazovačku. Na malý pak nejmenší pětka nebude úplně ideální, protože to se Vám bude převodový poměr zbytečně blížit předešlé kombinaci a navíc nebude převod tak výkonný. Vždy je trochu lepší větší převodník a větší pastorek, než malý převodník a malý pastorek.


datum: 11.10.15
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign