katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

2. listopadu slavnostní otevření Pumptrack Nupaky

Dne 2. listopadu v sobotu ve 14,30 hodin bude slavnostně otevřen Nupacký pumptrack u autobusové zastávky U školky. Během slavnostního otevření se vám předvedou profesionální jezdci při ukázkových jízdách v čele se stavitelem trati Michalem Marošim.

Na otevření pumptracku si rozhodně vezměte svá kola, protože přítomní závodníci vám rádi a ochotně vysvětlí techniku jízdy na této unikátní asfaltové dráze, na které nemusíte vůbec šlapat, abyste si udrželi, nebo i zvyšovali, rychlost, kterou vám dodá „pumpování“ na vlnách a odstředivá síla v klopených zatáčkách. Dráha není určena pouze pro kola, ale lze ji objíždět i na koloběžce, inline bruslích nebo skateboardu. Delší a náročnější část dráhy měří 84 metrů a kratší, nenáročná, pro menší děti, 40 metrů. Dráhy jsou samozřejmě propojené a lze mezi nimi přejíždět. Jízda na pumptrackové dráze je ve světě velmi populární a využívají je všechny věkové kategorie. Dráha v Nupakách je velmi bezpečná, neboť jezdec není nikdy schopen dosáhnout vyšší rychlost než kterou mu dovoluje jeho technická dovednost. A především, tyto technické dovednosti získané na pumtracku cyklista využije i v běžném terénu.

 

 

Během slavnostního otevření bude k dispozici občerstvení a technické zázemí v rámci firmy Bikestrike sídlící v Dobřejovicích.

Pumptrackovou dráhu v Nupakách postavil Michal Maroši, který zastupuje jednu z nejlepších firem na světě, která tyto dráhy projektuje, švýcarskou Velosolutions. Ta má na svědomí již stovky podobných staveb. Stavebně se podílela technika a specialisti německé firmy Schneestern, se kterou Velosolutions spolupracuje. Schneestern je zajímavá například tím, že každou zimu staví po celé Evropě ty nejlepší snowparky a pravidelně si ji najímají i pořadatelé olympijských her na stavbu parků pro snowboardové a lyžařské disciplíny.

 

 

Velosolutions a Schneestern staví pumtracky speciální technologií, která zaručuje vysokou živostnost dráhy, a především dokonalé provedení. O neuvěřitelném vykroužení a hladkém provedení klopených zatáček se přesvědčíte sami. A právě toto dokonalé provedení zaručuje bezpečí jezdců, těm zdatným i vysokou rychlost. Ale především, všem krásný pocit kvalitní jízdy.

Dráha splňuje všechna mezinárodní kritéria, aby na ní šlo uspořádat i velký oficiální závod. Firma Velosolutions, na jejíchž drahách se jezdí výhradně kvalifikace na mistrovství světa i vlastní mistrovské finále, se ještě před stavbou zmínila o tom, že by měla zájem, aby se nějaký podobný kvalifikační podnik jel i u nás, v Nupakách. Uvidíme, jestli se to vyplní.

V každém případě, ať už u nás uvidíme nejlepší světové jezdce na pumtracku nebo ne, máme u nás skvělé, moderní a nekonečně zábavné sportoviště, které je navíc takřka bezúdržbové. Rozhodně se ale zatím musíme mimo vlastní asfaltový okruh pohybovat opatrně a střídmě, neboť okolí je zatím ještě „syrové“ a nezarostlé trávou.

 

datum: 31.10.19 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign