cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

155 mm komfortu od BBB

Časy extra štíhlých modelek jsou pryč a větší, dost často silikonem vylepšená pozadí současných královen Instagramu, Facebooku a dalších sociálních kanálů ukazují, že větší „základna“ začíná být zase v módě. A podobně to lze vysledovat také u cyklistických sedel, tedy ne, že by tenhle sortiment byl cíleně modelován pro výše zmíněné dámské proporce. Širší sportovní sedla nejsou módou, jsou odpovědí na stále razantnější potřebu komfortního posedu, kdy není nutné přidávat polstrování, ale poskytnout maximální oporu sedacím partiím. Dnes si můžeme vybírat z řady sedel, kdy je jeden model nabízen v několika šířkách, případně i tvrdostech polstrování a je to jen dobře.

 

 

Testovali jsme silniční sedlo BBB Phalanx v šířce 155 mm, což se nám zdálo poměrně dost, nicméně to není ten největší rozměr, v němž se tenhle sportovně-závodní model dodává. Phalanx je primárně silničním sedlem a tam je pro dlouhé hodiny v sedle beze změny pozice maximální komfort alfou a omegou. Ví se, že silniční cyklistika bolí, ale nemusí se to nutně týkat sedacích partií. Proto je Phalanx vyráběn v šířích 145, 155 a 165 mm, všechny ve 265mm délce. Sáhli jsme tedy po středním rozměru, jenž s karbonem vyztuženou skořepinou a titanovými ližinami ukázal hmotnost 263 gramů. Cena je pro všechny tři rozměry shodná, tedy 1 990 korun.

Sedlo má syntetický potah s jemnou perforací a tužší středně vysoké polstrování z lehké EVA pěny, vytvarované do výrazných profilací podél středového kanálku. Zkosená horní hrana špičky, ostřejší široké tvary a futuristicky střižená zadní partie s ostrými plastovými hranami. Moderní design, zcela odlišný od toho, na co byli zvyklí fandové legendárních Rollsů či Flitů. Ližiny nabídnou dostatečnou možnost předozadního nastavení, zvýšený zadní okraj sedla pak vyžadoval částečnou úpravu sklonu před nalezením finálního optima, ale namontováno a nasedat. A teď to přišlo, první dojmy, první pocity z toho, že tam dole lehce tlačí boční hrany středového kanálku, že špička je širší a že jsme možná mohli vsadit na štíhlejší verzi. To platilo první tři kilometry a tyhle dojmy a otazníky postupně vyznívaly do ztracena a i přes ne zrovna novou a úplně kvalitní výstelku elastických kraťasů se začal dostavovat pocit nový, mnohem uspokojivější a finálně stále dokonalejší.

 

 

Sedlo si prostě sedlo a bylo to znát s každým dalším kilometrem, kdy jsme o něm pod sebou v podstatě věděli méně a méně. Široká zadní partie je dokonalá v momentě, kdy jezdec sedí více zapřený dozadu, a tudíž poskytne sedacím kostem dokonalou oporu. Profilace podél středového kanálku jako by postupně zmizely, navíc tlak na citlivá místa nebyl znatelný už od samého začátku. Širší špička byla cítit asi nejdelší dobu, ale po dvaceti kilometrech už o sobě nedával vědět ani tenhle detail. Phalanx se prostě ukázal naplno a stačilo mu pár kilometrů, aby jezdci okamžitě sedl a dovolil mu bez nutnosti nějakých posunů na sedle či sklonu zad absolvovat půldenní vyjížďku s maximálním komfortem. Není sedlem s extra pružnou skořepinou, ani nemá nějaké výrazně pohodlnější polstrování, je ale sportovním sedlem, které svým tvarem umí hodně podpořit stabilní a pohodlný posed, a to je důležité.

(už)

 

datum: 29.07.20 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign