Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

150 lehokol na jednom místě

Už ve středu odpoledne 9.9.2015 bylo možné v Uherském Brodě a blízkém okolí spatřit větší množství ležatých kol a tříkolek. Parta lidí okolo Aleše Zemánka a jeho společnosti AZUB BIKE zde slavila 15 let od založení firmy a to poměrně stylově. Organizovala mezinárodní setkání lehokol jehož základna byla v Nivnici. A zastoupení národností bylo opravdu nečekaně velké. Vedle němců, rakušanů, slováků a poláků, kteří jsou pravidlenými účastníky českých lehokolových sletů, se do Uherského Brodu resp. Nivnice sjeli také Američané, Švédové, Maďaři, Srbové, Slovinci, Francouzi, Australané, Ukrajinci, Rusové a také Litevci. Nejvzdálenější účastník, který přijel na sraz na kole a zase se na něm domů vrátil, byl Polák od Baltského moře. Jedna cesta byla tedy dlouhá cca 670 km. 

Ve čtvrtek čekala účastníky nejnáročnější etapa po kapratských kopcích, která byla dlouhá 80 km a její kumulované převýšení dosáhlo ohromných 1090 metrů. Lehokolisté se tak podívali nejen do sedla nad Březovou, ale i na Troják a nakonec na Žítkovou. Sjezd do Bojkovic si pak v krásném slunečném počasí náležitě užili. 

Páteční den byl pro některé odpočinkový s návštěvou pivovaru, pro jiné opět náročný, protože krátká 35 km etapa vedla přes okolní rozhledny v Nivnici, Vlčnově a ve Lhotce. Na poslední z nich pak vedla vrchařská prémie. Další série spíše veselých závodů se odehrála v centru Brodu v pátek odpoledne. Soutěžilo se v jízdě na pomalost, tedy v tzv. šnečím závodě, dále byl na pořadu závod s pevným startem na 100 metrů s nutností v cíli zastavit v daném prostoru, což dodávalo závodu na dramatičnosti, a na závěr si sami účastníci vymysleli závod v kličkování mezi rozestavěnými kužely. Kluci z uherskobrodského AZUBu ukázali, že svému oboru opravdu rozumí a baví je, protože konstruktér Tomáš Gayer vyhrál oba prvně zmiňované závody. Na závěr proběhlo ještě hromadné focení a natáčení úsměvného videa, kdy ze sebe účastníci vytvořili obraz lehokola a pochodováním pak „roztočili“ nejen kola, ale i kliky.

 


Po závodech se utvořila kolona čítající asi 100 strojů a projela městem tzv. spanilou jízdou. Večer se v Nivnické riviéře odehrálo promítání několika lehokolově cestovatelských přednášek a všem účastníkům také zahrála cimbálovka Vinár.
Na sobotu byla naplánována hlavní etapa z Nivnice přes Dolní Němčí a Hluk do Uherského Ostrohu kde lehokolisté poobědvali a dále přes Kunovice zpátky do Uherského Brodu a Nivnice. Mnozí z účastníků, zvláště pak ti zahraniční, využili jedinečné příležitosti a navštívili Slovácké slavnosti vína v Uherském Hradišti. Večer se zopakovala úžasná akce, kterou jste mohli vidět i při předchozím brodském setkání v roce 2010, tedy noční světelně zvuková vyjížďka, během které se účastníci i diváci v Uherském Brodě a zvláště pak v Nivnici velmi dobře bavili. Kolona totiž byla pořádně a často dosti netradičně osvětlena a také ozvučena. Dlouhý blikající had se táhnul po cyklostezce z Nivnice a barevně osvětloval okolí mezi devátou a desátou večer. Na náměstí navíc proběhlo vyhlášení dalších cen z nichž tu pro nejstaršího účastníka vyhrál brodský patron a cyklocestovatel Broňa Nágel se svými 69 lety. Ten mimojiné na sraz dorazil dlouhou cyklo oklikou přes Švýcarsko a Holandsko, která mu zabrala tři měsíce šlapání. Nejmladšímu účastníkovi bylo jen sedm měsíců. V neděli dopoledne se ještě konala časovka mezi Nivnicí a Suchou Lozí a také prohlídka firmy AZUB BIKE na Nivnické ulici. 

Setkání lehokol v Uherském Brodě si všichni patřičně užili a už se těší nejen na pravidlené pokračování lehokolových srazů, které se příští rok bude konat ve Vsetíně, ale hlavně na další velké setkání tady na Slovácku, které, jak všichni věří, proběhne opět v roce 2020.

 

datum: 16.11.15 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign