Schindler20_2019

ekola_banner

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Kalendář - říjen 2013

< říjen 2013 >
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Výpis pro datum - říjen 2013

Bergamont Contrail LTD

Již název Contrail částečně nastiňuje povahu tohoto celoodpruženého biku - zdvih 120/115 mm, skvělá ovladatelnost, naprosto nekompromisní tuhost rámu i zadní stavby, máme před sebou zkrátka bike pro hravou jízdu. Současně se však jedná o stroj použitelný pro maratonské nasazení a sportovně pojaté cross-country, přesně totiž vystihuje původní podstatu horské cyklistiky, a sice rychlou jízdu prakticky jakýmkoli terénem.

datum: 31.10.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Kolo za 300.000 Kč? Proč ne. Třeba Cipollini RB 1000

Nemyslete si, že i u nás si nemůžete pořídit ty největší skvosty za několik stovek tisíc korun. Jednou takovou značkou, která nabízí opravdu exkluzivní kola, je Cipollini. Značka, kterou samozřejmě nevlastní nikdo jiný než božský Mario Cipollini, vítěz 12 etap na Tour de France a 42 etap na Giro d´Italia.

datum: 21.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Kenda Kick-Back

Značka Kenda je mezi bikovým obutím vnímána se stále větším respektem, na čemž má zásluhu nejen spolupráce s legendárním Johnem Tomacem, ale především fakt, že jsou její modely v praxi skutečně velice dobré. Od firmy Cyklo Švec  jsme si tentokrát k testu vyžádali jednu z novinek, MTB plášť Kick-Back.

datum: 16.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Předělat kola na bezdušová? Ano, ale...

Předělat kola na bezdušová je dnes díky mnoha systémům poměrně jednoduché, ovšem ne vždy je výsledek zcela uspokojivý, ne-li plně funkční. V případě tubeless plášťů se speciální patkou a silnější stěnou je většinou úspěch zaručen, ovšem verze tubeless ready, která vyžaduje aplikaci těsnicího roztoku už nemusí znamenat vždycky vítězství.

datum: 16.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Trh s Wattmetry zažívá revoluci

Prodejní cena celosvětově nejprodávanějšího wattmetru PowerTap G3 spadla k 1.8.2013 o úctyhodných 40%. Špičkový wattmetr se tedy dá dnes pořídit za velmi sympatických 19.990,-Kč včetně DPH. Závod o tržní podíl mezi producenty tohoto stále populárnějšího měřiče začal. Americká firma CycleOps, která svou divizi wattmetrů nedávno přejmenovala podle svého nejúspěšnějšíh

datum: 14.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Haibike Sleek SL 29"

Celokarbonový rám, nízká hmotnost a výkon díky přiměřenému zdvihu na takové úrovni, že by mohl směle potlačit všechny námitky odpůrců jak devětadvacítek, tak celoodpružených rámů. To je ve zkratce nejdostupnější z trojice modelů devětadvacítkového fullu Sleek.

datum: 13.10.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Univerzální Volt

Model Volt není v nabídce značky Bell sice žádnou horkou novinkou, nicméně z našeho pohledu se jedná o jednu z absolutně nejlepších přileb své kategorie, takže jsme si ji od dovozce vyžádali pro celosezónní otestování. Jednou z nesporných výhod voltu, vedle perfektního usazení na hlavě a příkladného odvětrání, je především univerzalita použití - tedy jak pro MTB, tak pro silniční kolo.

datum: 12.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Gramhoničský Flite

Karbonová sedla tvořená samotným skořepinovým skeletem s absencí jakéhokoli polstrování nejsou žádnou novinkou. V současnosti se sice pozornost upíná především na superlehké modely značek Tune, AX Lightness a mnohé další, vážící hodně pod sto gramů, je to už ale skoro dvacet let nazpět, kdy přišel italský výrobce Selle Italia na trh s modelem Flite Evolution s tehdy rekord

datum: 12.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Specialized Enduro na 29" kolech - nesmysl nebo geniální svezení?

Specialized S-Works Enduro 29 neznamená nic jiného než velmi rozporuplný vývojářský počin značky, která na našem trhu hraje v některých případech významnou roli. Postavit enduro na velkých kolech je holý nesmysl, vynikající tah značky nebo se na takovém kole dá prostě jezdit? Možná i vy hledáte odpověď. Pokusíme se na ni odpovědět v našem testu tohoto kola, které jsme testovali v bikeparku v Koutech.

datum: 10.10.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Cykloservis č.17

Od 15. října najdete na puletch prodejen a novinových stánků již 17. letošní vydání Cykloservisu. Opět za pouhých 12 Kč si můžete přečíst podstatné a zásadní články o cyklistické technice a produktech. Ve vydání je například velký rozhovor s Adamem Staškem, který pracuje jako konstruktér u Ghostu a který zásadním způsobem promluvil do konstrukce celoodpruženého kola Ghost AMR Riot.

datum: 10.10.13 - kategorie: Různé - autor: kany

Máte také plnou svoji duši?

Preventivní a opravné tmely značky Joe's jsou vyráběny jak pro bezdušové pláště horských kol, tak pro silniční kola, nebo třeba i pro použití uvnitř klasických duší. Joe's Yellow Gel je preventivní tmel do duší a na jeho účinnost jsme si posvítili v praktickém testu.

datum: 09.10.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Subaru pro vás i vaše kolo

Oblíbenost osobních automobilů typu SUV je v mnoha směrech logická, nicméně využitelnost zavazadelníků a celková praktičnost oproti standardním karoseriím kombi často zaostává. My jsme otestovali Subaru Outback, jenž stál u zrodu populární kategorie crossover - dá se říci, že se jedná o křížence klasického elegantního kombi

datum: 09.10.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Křesílko od BBB

Sedlo s lehce sportovním tvarem, ovšem určené hlavně pro rekreační jízdu a disponující maximálně komfortním polstrováním, dalo by se říci, ideál pro bikového turistu. Tak přesně takové je BBB BSD-72 SportComfort Anatomic. Sedlo svým tvarem lehce připomíná sportovní modely, které jsou ale nepatrně štíhlejší díky tenčí vrstvě polstrování.

datum: 02.10.13 - kategorie: Technika - autor: PepaK

Salice dioptricky

Italská značka Salice nabízí špičkové brýle nejen pro cyklisty, ale i pro další sporty. Naším testem tentokrát prošel dioptrický model 837 RW, který se vyznačuje nejen maximálně univerzálním tvarem, ale především praktickým výklopným vnějším dílem s dvojicí vyměnitelných zorníků.

datum: 02.10.13 - kategorie: Technika - autor: PepaK

Yeti SB 95

Americký výrobce je jedním z několika málo vyvolených, kteří si dodnes zachovali punc originality a jakési kultovnosti. Přesto ale dokázal přinést do konstrukčního pojetí nové prvky, které jej řadí mezi ty nejschopnější. U testované devětadvacítky SB95 v modifikaci Race je to díky Switch technologii odpružení splněno dokonale.

datum: 01.10.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Cestovali jsme natěžko

Prověřovali jsme dvojici nosičových brašen z produkce domácí značky Sport Arsenal a německého výrobce Ortlieb. Zaměřili jsme se na podobnou kvalitativní kategorii, v níž u obou výrobců najdeme vodotěsné provedení z odolného materiálu se zavěšením k nosiči pomocí háčků a rolovacím uzávěrem inspirovaným lodními vaky. Nosnost brašen je koncipovaná zhruba na patnáct kilogramů u každé, což odpovídá třicetikilové výdrži nosiče.

datum: 01.10.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign