Schindler20_2019

ekola_banner

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Kalendář - srpen 2013

< srpen 2013 >
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Výpis pro datum - srpen 2013

Ondřej Cink osmý na světě

Před několika okamžiky projeli závodníci kategorie elite cílem světového šampionátu, který se koná v jihoafrickém Pietermaritzburgu. Na startu jsme měli trojici Cink, Kulhavý a Škarnitzl. Zatímco Škarnitzl mohl jen mile překvapit (a překvapil), velký otazník byl nad výkonem Kulhavého a asi nejvíce jsme byli zvědavi na výkon Ondry Cinka. Ondra v letošní sezóně, která je pro něj první mezi „dospělými kluky“, ukazuje, že patří do

datum: 31.08.13 - kategorie: Sport - autor: kany

Středeční pohár horských kol

Už poosmnácté se letos uskuteční Středeční pohár horských kol Apache Bike4u Cup, který tradičně uzavře cyklistickou sezónu v Podkrkonoší. Kalendář seriálu čítá 7 závodů, které se pojedou v Jestřebích horách a okolí. Prvním zastavením bude tradiční závod ve Rtyni v Podkrkonoší – Pálence, kde celý seriál před 18 lety vznikl. Ten se pojede v sobotu 31. srpna. Vypsáno je 16 kategorií od předškolních po veterány nad 50 let.

datum: 31.08.13 - kategorie: Soutěže - autor: kany

Bianchi Vertigo Carbon 105 - test kola

Pokud si v současnosti chceme pořídit silniční kolo s kvalitním karbonovým rámem, sportovními jízdními vlastnostmi a kultovní značkou, nemusí se naše investice nutně blížit sto tisícům. V případě, že jsem ochotni přistoupit na menší kompromisy v otázce osazení, tak by nám měla stačit i polovina prostředků.

datum: 30.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: PepaK

RB vzniklo z nudy

Není snad v řadách bikerů nikdo, kdo by neznal domácí značku RB, tedy „erbéčko", která už v raných devadesátých letech nenechávala chladné vyznavače duralu svým rámem s extrémně masivní spodní trubkou a o něco později se typickým konstrukčním prvkem stala příhradová konstrukce rámu, nicméně silným trubkám je značka věrná dodnes.

datum: 29.08.13 - kategorie: Rozhovory - autor: PepaK

Dámská zóna - Merida

Nabídka čistě dámských modelů je v současnosti velice pestrá, existují ovšem značky, které na něžnou část klientely myslí více než jiné. A přesně sem patří Merida, tedy výrobce s velice širokou nabídkou, zasahující do všech myslitelných kategorií jízdních kol.

datum: 28.08.13 - kategorie: Technika - autor: PepaK

Tachometr za lidovku

Cyklocomputer Longus M-1 patří svojí cenou kolem 220 korun k tomu nejlevnějšímu, co lze mezi značkovými výrobky pořídit, a přitom lze jeho provedení, hlavně co se kabeláže a uchycení týká, srovnávat s mnohem dražšími modely, určenými pro bikování v terénu.

datum: 28.08.13 - kategorie: Technika - autor: PepaK

Marin Bear Valley WFG - test kola

Kalifornský Marin je proslulý především luxusnějšími koly a charakteristickými systémy zadního odpružení, současně však dokáže postavit pěkné kolo s cenovkou pod dvacet tisíc korun. Příkladem může být třeba model Bear Valley, jenž prošel naším testem v dámské verzi s přídomkem WFG.

datum: 28.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: PepaK

Rukávky Kalas Ambition X3

Cyklistické návleky na ruce jsou velice praktickým doplňkem jarního, letního i podzimního šatníku, přičemž umožní během okamžiku proměnit standardní cyklistický dres za provedení s dlouhými rukávy. Perfektní skladnost takovýchto samostatných rukávků navíc dovolí, že si je při oteplení jednoduše stáhneme a uložíme do kapsy dresu, aniž by tam zabraly zbytečně moc prostoru.

datum: 27.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo - autor: PepaK

Biking v džínách

U gravity disciplín jsme si zvykli, že mladí jezdci namísto speciálních kalhot občas používají rifle, ale pro XC či enduro to vypadá jako naprostý nesmysl. Design ála jeans je ovšem v módě, a nový model cyklistických kraťasů Haven Inquisitor jsme otestovali právě v tomto provedení.

datum: 27.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo - autor: PepaK

BIKE-ESHOP.cz

Pražská cyklistická prodejna BIKE-ESHOP.cz se může pochlubit téměř desetiletou tradicí, přičemž od září loňského roku ji najdeme v nových prostorách. Na třech stech metrech čtverečních prodejní plochy a servisu jsou zde nabízena kola značek Apache, Ghost, Felt a nově také Lapierre, na své si tedy přijdou jak běžní uživatelé, tak i nadšenci, toužící po špičkových celoodpružených nebo karbonových modelech.

datum: 26.08.13 - kategorie: Maloobchod - autor: PepaK

Cube Reaction GTC PRO 29 - test kola

Závodní geometrie, dobrá ovladatelnost a rozumný mix tuhosti a komfortu, navíc v hodně povedeném designu. Cube zkrátka umí udělat pohledná kola, která nabídnou velice příjemné svezení a slušný výkon.

datum: 26.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: PepaK

Naše kopce (2) - Na Lysou horu terénem, aneb dvě hodiny tvrdé práce

Byl by hřích nepředstavit jako první stoupání z Beskyd výjezd na Lysou horu, stejně tak, jako by byl hřích pro bikery z okolí alespoň jednou za rok tento kopec nevyjet. Silniční variantu necháme na jindy a popíšeme si výjezd mountainbikový. Již svými parametry budí respekt, nastoupáme při něm 1008 výškových metrů! Ale pěkně od začátku. Jako výchozí bod si zvolíme Frýdlant nad Ostravicí. Můžeme zde přijet na kole, autem a nebo častými vlakovými spoji z Ostravy, či Valašského Meziříčí a to i

datum: 25.08.13 - kategorie: Naše kopce - autor: kany

Sloupek Ondry Cinka

Ondra Cink, závodnící za tým Multivan Merida Biking, je v současné době naším nejúspěšnějším závodníkem v cross country. Titul mistra republiky a především vynikající druhé místo v závodě světového poháru v Andoře ho vyneslo až na ten nejvyšší post. Znalci jistě vědí, že Ondra se stal v minulém roce mistrem Evropy i světa v kategorii do 23 let.

datum: 23.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Hydraulický drtič ráfků

Ráfkové brzdy německé značky Magura byly v devadesátých letech před příchodem véček a kotoučovek jedinou cenově rozumnou alternativou slušného brzdného výkonu. Nástup jednoduchých véček a rozmach kotoučovek je odsunul do pozadí zájmu, aby je ale stále nechal žít svým vlastním životem na kolech cestovatelů, dobroduruhů či trialistů nebo majitelů dvoukol. Ráfkové hydrauliky Magura tedy zdaleka nepatří do starého železa, či spíše kompozitu vzhledem k použitým

datum: 21.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

30letá americká classica

Zapletená kola American Classic sahají historií firmy téměř třicet let nazpět, takže rozhodně nejde o žádné nováčky na trhu. Zakladatel firmy Bill Shook je známý americký profesionální silničář, který to dotáhl k několika národním titulům na silnici i na dráze a byl členem národní reprezentace. V podstatě jej, jako většinu závodníků sedmdesátých let, trápil nedostatek kvalitních a lehkých komponentů, takže začal postupně přivádět na

datum: 21.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

VIP sekce - Černý švihák Amulet

Dvacet sedm a půl palce, tato kategorie horských kol začíná značně sílit a přitvrzovat v boji o zákazníka. Její argumenty jsou zcela jasné a nevyvratitelné, dá se říci, že z obou doposud zaběhlých standardů si bere něco. Je jakýmsi kompromisem nejen mezi výhodami obou rozměrů, ale i mezi jejich negativy. Kolo s průměrem 27,5“ akceleruje jen o něco málo hůře než

datum: 19.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Dámy pozor! Brýle pro vás

Pod značkou 3F najdeme vedle BMX a dětských přileb nebo rukavic především širokou nabídku kvalitních brýlí. Kromě čistě cyklistických, sjezdových, nebo naopak spíše civilních modelů jsou v letošní kolekci zahrnuty rovněž dětské a dokonce i dámské brýle. Růžová obruba a ideální usazení na obličeji, to jsou atributy charakterizující dámský model 3F Sonic 1370.

datum: 19.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo - autor: kany

Historie - Bike Vysočina 2001 s Colnagem za 360.000 Kč

Píše se rok 2001 a u Žďáru nad Sázavou se koná jeden z prvních ročníků výstavy Bike Vysočina, předchůdce Bike Brno. Akce je jen pro obchodníky.Ještě zavládá všeobecné nadšení z podobné akce. Mnozí obchodníci pojímají výstavu i jako společenskou akci. K vidění jsou zde i kola Colnago, které dováží pan Kerda z Liberce. Do kolen všechny posadí Colnago Ferrari za "lidovou" cenu.

datum: 18.08.13 - kategorie: Historie cyklistiky - autor: kany

Apache Hawk A1

Domácí Apache v letošní kolekci přepracoval značení jednotlivých modelů, přičemž všechny devětadvacítky nesou nově jméno Hawk, a to včetně populárního 29“ elektro-biku s pohonem Bosch. Naším testem tentokrát prošel druhý nejvýše postavený model Hawk A1 s cenovkou 34 999 korun, přičemž nad ním je v nabídce už pouze elitní karbonový 29“ hardtail Hawk C1. Apache devětadvacítky

datum: 15.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Naše kopce (1) - Dvoukilometrová vražda

Pojedeme do kopce. Z kopce to je sice také zajímavé, ale nejdříve se na něj musíme dostat. A jízdu z kopce si nevychutnají úplně všichni do dna. Mnozí se i bojí. Do kopce si to vychutnají opravdu všichni. To vám zaručujeme. Budeme se málo, hodně až strašně trápit. Budeme společně funět, proklínat převýšení a v závěru si na vrcholku dáme společně pivo. Určitě na něj budeme mít chuť.

datum: 15.08.13 - kategorie: Naše kopce - autor: kany

Leader Fox Grass

V Cykloservisu jsme již testovali mimokatalogovou novinku Jasper na kolech 650B, která nabídla velice dobrý jízdní projev. Kromě ní ale výrobce vyrukoval ve stejné době s druhou novinkou Grass, která ale spoléhá na devětadvacítky. Takže jak se jezdilo na větších kolech? Grass sází na podobnou koncepci rámu jako menší sourozenec Jasper. Tedy kruhový profil horní trubky doplněný dvojicí profilů u té spodní. Samozřejmě vše v zájmu vysoké torzní tuhosti, takže vejčitý profil u

datum: 14.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Gore Countdown Shorts

Provedení kalhot, tedy preference volného, nebo naopak upnutého střihu, rozdělilo bikery na dva tábory. Pro volné modely hovoří nejen podstatně větší odolnost v případě pádu, ale pro mnohé uživatele také vzhled. Ne každý jezdec chce, aby byly jeho intimní partie skrze superpružnou lycru prokresleny do všech detailů. Standardní elastické provedení má však jednu zásadní výhodu, a tou je podstatně lepší ventilace a takřka nulové omezení v pohybu.

datum: 14.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo - autor: kany

Mapy.cz off-line do vašeho mobilu

Sen mnohých, kteří si přáli mít zdarma off-line mapy naší republiky ve svém smartphonu, je skutečnost. Seznam již nyní nabízí možnost stažení mapy.cz pro Android i pro IPhone. Nahlížet do mapy tak budete moci i bez připojení k internetu. Pokud si budete prohlížet mapu bez připojení, máte k dispozici turistickou mapu. S připojením i fotomapu. Aplikace má i funkci plánování trasy. Vyznačeny jsou samozřejmě cyklotrasy, městská hromadná doprava, turistické trasy a body zájmu, což může být třeba ubytování, zdravotní zařízení, obchody

datum: 14.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Nová prodejna CYKLOŠVEC v Písku

Firma CYKLOSVEC je známá především jako velkoobchodní firma, která dodává na náš trh kola Galaxy, ale také dováží mnoho skvělých značek, jako například pláště Kenda, přilby Catlike, odpružené vidlice Fox, silniční komponenty Deda, ale také Racing Shox, Rodi, Tour de France a mnoho dalších. Zajišťuje také velkoobchodně například Shimano, SKS, Smart, Progress atd.

datum: 14.08.13 - kategorie: Maloobchod - autor: kany

Přilba profesionálů

Při vyslovení jména Kask si pravděpodobně většina cyklistů představí vybavení profesinálních jezdců - přilby tohoto italského výrobce totiž zdobí a především chrání hlavy mnoha špičkových závodníků na největších světových podnicích. Kask má ovšem ve své nabídce jak špičkové superlehké Vertigo s pětitisícovou cenovkou, tak i podstatně dostupnější modely,

datum: 13.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo - autor: kany

Focus Super Bud 29R 1.0

Celoodpružený Focus Super Bud jsme již v minulosti otestovali, ovšem ve standardní šestadvacetipalcové verzi. Tentokrát je zde jeho devětadvacítkové provedení nabízející rovněž zdvih sto milimetrů na obou osách a z toho plynoucí maratonské využití, ovšem současně podstatně lepší prostupnost terénem. A nutno hned zkraje přiznat, že nám Super Bud 29R 1.0 s velkými koly sedl od prvního okamžiku ještě více než jeho 26“ varianta.

datum: 12.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Zixtro Windpath, dvojitý batoh

Na celodenní vyjížďku v náročnějším terénu si většinou bereme objemnější batoh, abychom do něj pohodlně naskládali rezervní oblečení, svačinu a třeba i foťák a vodní vak. Na krátké vyjížďky ovšem potřebujeme pouze vodní vak a nejnutnější nářadí, takže pro nás bývá klasický batoh zbytečně velký. Řešením jsou tedy dva modely, jeden na delší cesty a druhý „ostrý“ pro převoz vaku s pitím.

datum: 12.08.13 - kategorie: Různé - autor: kany

Ghost AMR lector 2995 E:1, totální závislost

Spojení špičkového stroje a elektronicky řízené blokace tlumiče může přinést jediné, totální závislost na maximálním výkonu, které se bude každý, kdo tento bike osedlá, jen těžko zbavovat. Počin Rock Shoxu v podobě implantace servomotorku do tlumiče Monarch, a tudíž zrychlení ovládání lockoutu, zasáhl letos několik značek a v případě testované XC rakety

datum: 12.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany

Abus Combiloop 205

Lanko se zámkem, které vám představíme, patří mezi rozhodně zajímavé a široce použitelné pohotovostní zámky z bohaté nabídky firmy ABUS. Vedle opravdu těžko překonatelných zámků si můžete pořídit velice pěknou, snadno přenosnou věcičku, která je se svou nízkou hmotností vhodná do batůžku nebo brašničky kola.

datum: 11.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Luxus za hubičku

Nový top model mezi přilbami domácí značky Author nese název Impresa a nebojíme se jej i přes hodně příznivou cenovku 1995 korun zařadit do kategorie čistě závodních. Ve své cenové kategorii bude totiž jen těžko hledat konkurenci a z hlediska zpracování, použitých technologií i většiny parametrů je impresa srovnatelná spíše s dvojnásobně dražšími modely zvučných značek.

datum: 08.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo - autor: PepaK

Tiso pro gramhoniče a požitkáře

Komponenty italské značky Tiso patří již řadu let k oblíbeným tuningovým dílům a představují nejen možnost, jak zredukovat hmotnost, ale rovněž jsou prostředkem ke zvýšení designové atraktivity kola. Tiso na našem trhu zastupuje společnost Airoo, která nám ochotně zapůjčila kompletní silniční sadu Drive Train, obsahující přehazovačku, přesmykač, kazetu a převodníky, vše určené pro kombinaci s pákami Dual Control Shimano Dura-Ace 7900.

datum: 08.08.13 - kategorie: Technika - autor: PepaK

Světlo, které dokonale prosvětlí vaši stopu

Obrovské množství světla. To bude váš první dojem, když zapnete nový přední reflektor BBB Scope 1300 poprvé. Doslova monstrózních 1300 lumenů rozzáří stopu před vámi. Nový reflektor je překvapivě malý a jeho tajemstvím je dvojitá led dioda s externím napájením. Světlo má čtyři režimy jasu. Nabíjení je samozřejmě možné i přes USB konektor nebo přiloženou nabíječkou. Doba nabíjení je přibližně 2,5 hodiny.

datum: 08.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Další novinka od Pell"su na rok 2014 představena

Na začátku července představil brněnský PELL’S první novinku pro rok 2014 – celokarbonový Duke s rozměrem kol 27,5“. Kolo nastínilo nový design, pojetí loga a celkový vzhled nadcházející kolekce. V srpnu se na světlo dostává další prototyp a opět s rozměrem kol 27,5“ – celoodpružený model, který ponese jméno

datum: 07.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Mechanikův zlý sen. Aneb, jak třeba zaplatíte za jednoduchou práci zbytečné peníze

Spěcháte na vyjížďku, tretry na sobě, zapnout přilbu a už jen vytáhnout kolo z garáže či bytu a vyrazit na domluvenou vyjížďku. Letmé přezkoušení řazení a lehkosti otáčení kol a najednou, pohroma je tu. Zadní brzda škrtá a řazení jde po minulé vyjížďce v blátě dost ztuha, jak to honem napravit?

datum: 05.08.13 - kategorie: Technika - autor: kany

Author A33 - velmi příjemné svezení

V případě, že teprve plánujete okusit silniční cyklistiku, třeba jako doplněk k biku, pravděpodobně nebudete chtít do kola hned investovat jako do nového auta. Cenová hladina okolo dvaceti tisíc korun se zdá být pro takový účel ideální, silniční kolo dokáže v této ceně totiž mnohdy nabídnout sportovní svezení. A pokud náhodou po čase zjistíte, že je pro vás najíždění kilometrů po asfaltu nudné,

datum: 01.08.13 - kategorie: Testy kol - autor: kany
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign